| Fundamentalidk a întrebat:

Am o problemă cu gelozia! Pe scurt..am o relatie de 2 ani jumatate si mereu imi apar sentimente de genul " e la scoala oare de cine ii place, se uita la alta". Si am impresia uneori ca se uita dupa fundul altor fete chiar si cand e langa mine. Va rog ajutati-ma! Cum sa scap de gelozie?

Răspuns Câştigător
| AndCat26 a răspuns:

Daca ai incredere in tine nu ar trebui sa fi atat de geloasa. Si daca se uita dupa altele, ce? Tot.cu tine e. Si tu ai ochi si te poti uita dupa alte persoane. Ar trebui sa nu pui accent atat de mult pe chestiile astea pentru ca sunt niste minoritati. Si sa nu.ti mai creezi atatea scenari.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si daca se uita care e problema? omul e o fiinta poligama asa ca tu visezi cu ochii deschisi, e ceva normal sa ne uitam la alte fete, ar trebui sa fi fericita ca doar se uita la altele si ca nu te inseala cu ele, o data tot va veti desparti

| OldSoul a răspuns:

Sincer, sunteti tineri, probabil e prea devreme sa aveti asteptari gen "fidelitate", cel mai adesea astfel de relatii nu merg, cel putin nu fara despartiri si fara alte relatii.