| lovestory2111 a întrebat:

Buna am o problema de care vreau sa scap neaparat..pai sa va povestesc eu sunt o fata foarte timida si ceea ce ma streseaza cel mai tare este ca ma inrosesc din orice lucru minuscul de exemplu: Daca profa imi atrage atentia,daca trece pe langa mine baiatul pe care-l plac,daca vine la mine un baiat pe care nu-l cunosc si ma intreaba ce fac,si ce mai naspa nu pot vorbi cu baiatul de car esunt indragostita ca ma inrosesc si ma pierd, aa am uitata sa mentionez am 16 ani,iar alte fete de varsta mea sau din clasa mea nu sunt asa ca mine ele nu au nicio treaba, in schimb eu... Ce sa fac sa scap de problema asta? sad

1 răspuns:
| 德尼莎 a răspuns:

Ca esti timida nu este o problema, pur si simplu asa esti tu de fel iar cine te place te place. Daca chiar vrei sa te schimbi incearca sa fii mai indrazneata, daca vreun baiat se baga cu tine in seama incearca sa "te tii tare" nu mai te rusina ca nu patesti nimic. De exemplu daca vine unu la tine si te intreaba "ce faci|?" spune-i direct "bine tu" si de acolo va incepe conversatia. ^^ iar daca vrei ca baiatul de care esti indragostita sa vorbeasca cu tine, incearca sa comunici cu el prin chestii marunte... daca e in clasa cu tine.zic eu "cheama-l la un joc de carti" sau nu stiu ce stii tu ca ai in comun cu el. Iar cu profesorii, nici cu einu fi timida. fi tupeista (dar nici prea mult laughing Daca ai nevoie de mai multe sfaturi cerele-o si prietenelor tale sau mamei tale. etc. ^^