| anonim_4396 a întrebat:

sad am o problema. e vorba de un baiat. care e in gasca mea in sc cu mine dar la alta cls.il plac.si sta in grupul meu suntem buni preiteni toti. El a fost cu o colega de-a mea dar ea sa desp de el dar inca iliubeste dar el spune ca ce a fost a fost. ea sta pe langa el si incaerca sa se baga in seama. dar el sta asculta numai ca nu prea apare itneresat de ea. am fost sa am schimb si am mers toti. iar el m-a tinut de mana pentru ca erau caini. nu prea sta pe mess si asa prin mesaje nu pr vreau sa fiu eu priam care da sms.cand iesim afara stam si vorbim dar al scoala fata aia sta mereu p langa el. dar eu nu sunt genul sa sar p langa e cum face ea.nu stiu daca ar trebui sa actionez.sau sa ii sp ca il palc. am vb cu el p mess odata si imi tot sp ca sunt frumoasa si chestii dulci"zana mea" nu stiu ce. dar eu cred ca inca o palce dar nu mai vrea sa faca primul pas cu ea.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mda, se prea poate ca vrea s-o faca geloasa pe fosta! Din jocurile astea dintre voi, care acum nu stiu daca au ajuns la stadiul de idila, se pot naste si sentimente mai profunde! Acuma, sincer, daca tu ai fi fost in locul fostei, nu te-ai fi batut pentru el cu alte aspirante? Mai ales daca ai mai tine la el?

| gigiro a răspuns:

Mai asteapta, si lucrurile se vor clarifica de la sine.

| f a răspuns:

Exista multe posibilitati:
-asta e metoda lui de a uita de fosta
-chiar te place, insa trebuie sa faci si tu un pas mai mare:fii mai indrazneata, un sms acolo nu strica.
- si-a dat seama ca il placi si profita de asta ca sa o faca geloasa pe fosta
In orice caz se poate ajunge la sentimente profunde daca ghicesti mutarile(caci am intleles ca nu le stii.si intr-adevar, nu se pot stii de la inteputwinking )
Sper sa aiba un sfarsit fericit poveste tahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri am mai vorbit cu el si mi-a explicat multe lucruri si am aflat ca ma place si ca fostele lui prietene vor sa se impace cu el.adica 2 dintre el.insa a spus ca nu mai simte nimic pentru ele.si ca vrea sa fie cu mine

| belltech a răspuns:

Daca te-a tinut de mana ca erau caini si te ia cu zana mea e semn ca te place, raspunde-i, zii s mergeti in oras la o plimbare sau intreaba-l ceva pentru teme, un subiect la care el e bun