| pusitaaaa20000 a întrebat:

am o problema.
Eu am 13 ani si 45 kg, iar intaltimea 1, 66.
Sunt slaba si inalta mie nu-mi place cum arat.
In cateva zile va trebui sa merg la strand cu o prietena.
Imi este si rusine sa ma arat imi vine sa raman in camera mea si sa plang!
Ce sa fac?(unii imi spun ca o sa mai cresc altii imi spun ca nu)(( ce sa cred?!
Mie nu-mi place sa fiu inalta.
Multe fete imi spun ca le-ar placea enorm sa fie ca mine. crying(

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Accepta-te asa cum esti, multe ar vrea sa arate ca tine, oricum te vei mai dezvolta cu timpul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii vorba acea, cum te vezi tu asa te vad si cei din jur. Nu te ingrasa. Poti deveni un model de podium mai incolo si sa-le faci in ciuda la prietenele tale.
Nu te mai stresa pentru chestia asta.

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Trebuie sa te simnti bine in corpul tau.

| DunkelheitBu a răspuns:

Si daca esti inalta, ce? La 1, 66 nu esti foarte inalta! Adica la varsta ta avem 1, 71 si nu am mai crescut si nimeni nu mi-a zis ca-s inalta. -.-
Daca cei din jurul tau sunt pitici nu inseamna ca tu esti inalta.
Nu te ma simti complexata, pentru ca probabil o sa gasesti oameni noi la strand si fiind mai inalta te considera mai mare si mai matura si poti impune respect.

| summerparadise a răspuns:

Sincer,si eu as vrea sa fiu mai inalta. daca esti inalta atragi mai multe priviri. tot ce conteaza este sa fii increzatoare in tine si sa te simti bine in pielea ta. nu-ti mai fa complexe pentru ca odata cu adolescenta o sa te ingrasi si dupa o sa vrei sa slabestilaughing

| AlyAleksandra a răspuns:

Intr-adevar sunt multe fete care ar vrea sa fie ca tine, nu ai de ce sa fi rusinata de asta, e foarte frumos sa fi inalta.Tu nu sti ca toate modelele sunt inalte?

| Mariiaaaa a răspuns:

Sa fi inalta este foarte farumos deoarece poti purta multe haine care te avantajeaza si mai ales daca esti si slaba! Eu as vrea sa fiu inalta ca si tine... Bucura-te ca esti inalta deoarece multe fete ar vrea sa fie ca tine. :*