| cjâu a întrebat:

Bună. Am o problemă. Îmi place de un băiat din clasă care m-a plăcut în trecut și am senzația că și acum mă place (nu mi-a zis pe față, dar o prietenă comună mi-a arătat ca i-a scris că i-a plăcut de mine și că n-a avut curaj să-mi zică, ceea ce nu e tipic lui deoarece e tipul de persoană care îți zice totul pe față, iar prietena lui mi-a mai zis că m-a plăcut o lungă perioadă de timp, ceea ce, din nou, nu e tipic lui) dar e nesimțit și schimbă iubitele ca pe șosete. Nu sunt nici neapărat prietenă cu el, facem contact vizual, ne zâmbim și se uită la mine în clasă până când mă uit la el, după se uită în altă parte. De asemenea prietenii mei nu au o părere bună despre el, în sensul că îl fac gagicar și incompetent. Ce să fac? Nu vreau să își bată joc de mine ca de celelalte și în mod normal nu mă atrage astfel de comportament, dar pare că cu mine s-ar comporta diferit. Ajutor

1 răspuns:
| cristimacheama a răspuns:

Foarte simplu. Lasă-l în pace, dacă e genul ăla de băiat. O să mai vezi băieți din-ăștia în viața ta o grămadă. Dacă nu-ți place de el, spune-i, chiar dacă nu te va asculta. Stai cu cine îți place și poate vei vedea că pe viitor o să găsești un băiat mai bun cu siguranță happy
Baftă în continuare!