| IngerasIngeras2013 a întrebat:

Am o problema mai complicata! Eu ma am foarte bine cu fratele unei prietene de-a mea, care e cu trei ani mai mare decat mine),! Tot timpul glumim si ne spunem "iubire"; "draga" si asa mai departe! Astazi mi-a zis ca s-a indragostit de mine ma intreb oare vorbea serios sau glumea? Eu am presupus ca glumea si i-am intrat in joc, sper ca nu m-am inselat! Voi ce credeti? Sfatuiti-ma!

Răspuns Câştigător
| sophieLY a răspuns:

Nu te lasa usor, si nu te baza pe ideea ca te place, ca nu poti stii niciodata ce e in capul lui. Testeaza-l, sa vezi daca iti merita atentia. Si eu am patit-o cu un prieten, exact asa ne luam, cu "iubire" si cu "te iubesc" si bla bla. Mi-a spus ca ma place, dar pe cand sa il cred, atunci m-a dezamagit enorm.
Sfatul meu: fa cumva sa vezi daca te place cu adevarat sau doar glumeste.
Bafta!

3 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Sigur ca nu glumeste.
Te place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l pe el, "auzi, cand ai zis ca ma placi ai vorbit serios"? si vezi ce zice si in functie de ce iti spune el vezi ce vei face mai departe.

| xCrazyGirl a răspuns:

Cred ca te place happy