| Anonima975 a întrebat:

Am o problema! Mai de mult m-am certat cu cea mai buna prietena. Ma rog, poate certat e mult spus, ne-am îndepărtat încet una de alta(mentionez ca suntem în aceeași clasa) Înainte vorbeam la telefon 2-3 ore în continuu iar acum trec zile în care nu ne vorbim la școală și toate astea doar din cauza ca mie îmi placea sa stau cu o colega care a fost și prietena mea cea mai buna pana sa se bage o fată între noi doua și sa strice tot. Fata aia s-a mutat acum la alta scoala(jur, zici ca a venit în prietenia mea cu fata aia doar ca să mi-o fure și după sa o lase)Fosta mea cea mai buna prietena, de vreun an, face mișto de mine de fata cu alții, iar când suntem doar noi doua imi vorbește normal și ne distram. Sincer, eu as vrea sa ma depărtez de ea și sa ma întorc la fata cu care vorbeam 2-3 ore dar parca nu pot sa îmi ies din,, zona de confort". Cu fata care face mișto de mine de fata cu alții, pe vremea când eram BFF povesteam și secrete și mi-e ca acum, dacă ma,, despart" de ea sa nu se apuce, din răzbunare, sa le zică și la alții secretele mele. Ma rog, nu secrete grave, dar mai personale. Acum întrebarea mea este: ce sa fac ca să ma împac cu fata cu care vorbeam la telefon 2-3 ore și sa plec de lângă fata care face mișto de mine? Chiar îmi doresc sa ma întorc la fata cu care vorbeam la telefon! E o persoana minunata! P. S. scuze pentru categorie dar nu am știut unde sa încadrez întrebarea.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Fa ce simți. Nu contează bârfele, ele vin și trec. Apropie te încet, incet de fata cu care vorbeai, spune i ca ti e dor de vremurile voastre bune, iar de cealaltă îndepărtează te ușor și evit o în anumite situații. Fa în asa fel încât sa vina de la sine nu brusc

| Anonima975 explică (pentru Emma30555):

Ai dreptate! Dacă m-aș duce direct sa ii spun ca nu mai vreau sa fiu prietena cu ea ar fi și mai supărată și poate s-ar răzbuna. Mulțumesc pentru sfat!

| Emma30555 a răspuns (pentru Anonima975):

Cu placere, ma bucur daca ti am dat un sfat bun

3 răspunsuri:
| artemidak a răspuns:

Îndepărtează-te și tu de ea și întoarce-te la cealaltă.