| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy.am o problema.mie imi place de cel mai bun prieten pe care il am de la gradinita. problema este ca lui ii place de o fata pe care nici macar nu o stie, si cand ma refer ca nu o stie spun ca nu ii cunoaste personalitatea.si nu stiu ce sa fac. imi e cam greu sa ii spun ca il plac, mai ales ca sunt multe fete mult mai frumoase decat mine si nu cred ca si el ma place.deci help! am nevoie de sfaturi multe.

Răspuns Câştigător
| andreeaoana99 a răspuns:

Incearca sa'i deschizi ochii in legatura cu fata aceea si sa ii arti adevaratul ei caracter, apoi dupa ce scapi de ea, spune'i direct ceea ce simti pentru el, nu e greu, gandeste ca esti singura, inchide ochii si nu te gandi la ceea ca va urma, doar la ce ai de spus si tine minte ca nu ai nimic de pierdut saca ii spui, dar vei avea daca nu o faci pentru ca s'ar putea ca si el sa te placa. Daca nu poti face asta, incearca sa ii dai de inteles ca il prin gesturi si vorbe ca sa te intrebe el.
Succes!

7 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Mai bine ii spui adevarul.
Poate va fi o sansa pentru voi doi.

| Eyke a răspuns:

Fa-l sa te observe arata-i o parte a ta pe care nu a mai vazut-o, fi mai draguta mai feminina gen

| andreeaoana99 a răspuns:

Da nu dai raspunsul castigator?
(Dami'l mie, da-mi'l mie)

| Aquafairybezelesiunicorni a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea: fi tu insati happy

| Tania15 a răspuns:

Esti sigura ca fata aceea nu este buna pentru. el? Nu esti cumva numai geloasa?sad
Stiu cum e, am trecut si eu prin asta.Cel mai bine ar fi sa ii spui frumos ce crezi despre faptul ca o place pe fata.Totusi ai grija:daca veti fi impreuna, prietenia s-ar putea sa fie afectata.
Asa am patit si eu.Am fost cu cel mai bun prieten, ne-am despartit si nu am mai vb. 6 luni...Ai grija ce iti doresti.Si despre faptul ca sunt multe fete mai frumoase ca si tine...Fi serioasa! Toate suntem frumoase in felul nostru. Poate nu suntem foto-modele, dar suntem ft. frumoase prin personalitate!winking
Mult succces!>big grin

| Warner1410 a răspuns:

Eu zic ca din moment ce el e un BFF al tau...de ce sa va stricati prietenia pentru o relatie sau pentru niste sentimente neimpartasite? Stiu ca il iubesti sa ca nu poti fara el...(si eu am simit asta de 10000+ ori), dar nu cred ca merita. Inchide tot ce simti in spatele inimii, si uita-l. Daca nu esti de acord cu sfatul meu, si vrei sa mergi mai departe, eu iti sugerez sa-i spui adevarul, si ai incredere in el, ca iti va impartasi tot ce simti! Multa bafta din partea mea happy!

| Bianca6 a răspuns:

Spune ci simti pentru el... si el te va intelege.