| DoarEuDia a întrebat:

Am o problema, mie imi place de un baiat foarte mult dar sunt cam timida sa ii spun ca il pla, am incercat sa vorbesc cuu el pe facebook dar nu mi-a raspuns. Inca nu schitam nici un gest unul fata de celalalt (eu sunt pe a 9-a si el pe a11-a,avem clasele langa olalta si in plus suntem colegi de naveta dar nici nu ma saluta)doar de cateva ori nu s-au intalnit privirile(asa mult il iubesc). As vrea si eu sa ma ajutati cu un sfat. Cum as putea sa incerc sa intru in discutii cu el sau cel putin sa ii atrag atentia. Imi e frica ca daca nu fac eu primul pas el nu o va face si mi-e frica sa nu il vad cu vreo fata.Va rog ajutati-ma Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Sa fii sigura ca el habar nu are de existenta ta si isi traieste viata si oricand poate sa isi faca o prietena. Daca nu ai niste metode simple intemeiate, du-te la el si spune-i buna pur si simplu, baga ceva discutii despre cum ca mergeti in drum spre casa mereu in aceiasi directie, si daca ar fi dragut sa te conduca maine, poimaine, cand vrei tu pentru ca nu stiu, esti singura acasa si macar pe drum sa nu te mai simti singura. Daca nu merge nici asa, lasa-i cumva in banca lui, in geaca lui la sport, fa cumva si lasa-i un biletel, nu de dragoste, ci in care sa ii propui o intalnire. In alta zi incearca sa treci asa pe langa clasa lui cu zambetul pe buze, sa razi cu colegele tale si cand treci pe langa el sa intorci asa capul catre el si sa-i zambesti sfios asa, si apoi treci de el. Sigur te va remarca. Bafta.

| DoarEuDia explică (pentru Florenta16):

Multumesc,chiar mi-as dori sa functioneze.

| ElizaaaX a răspuns:

Incearca sa iti faci prieteni comuni cu el, nu mai fi timida si nu te gandi la el ca la un posibil iubit(e mult mai greu sa porti o convorbire sau sau sa razi cu el daca gandesti asa).Si asa o sa deveniti prieteni si poate, mai tarziu, mai mult decat atat. happy