| Ioanaerergu a întrebat:

Buna..am o problema si nu o inteleg.M-am împrietenit cu o fată acum câteva luni si am inceput sa iesim.O stiam fiind fata profesoarei mele dar intr-un timp am inceput sa vorbim si am simtit o conexiune..ok..la început era asa drăguță cu mine si imi vorbea drăguț..Am iesit si am plăcut-o mai mult, dar de la un timp e rea cu mine, pur si simplu nu mai e drăguță, nu mai e acea fata cum era inainte, ma doare pentru ca eu chiar o iubesc.I-am spus sa ne vedem putin dupa scoala ca doar in cursul săptămânii ma pot vedea cu ea pentru ca nu stăm în același oraș, dar tot e aproape, doar ca mama nu are masina sa ma duca sa ma vad cu ea si in weekend nu pot. I-am spus macar 10 minute sa ne vedem si a spus că nu poate...dar nu stiu ce sa zic sincer. Daca ti-e dor de o persoana, eu zic ca poti sa iti faci timp putin sa o vezi..si tot ne certam dar e involuntar..am vorbit cu ea despre asta dar o zis ca are problemele ei..ma doare cand vad ca nu e reciproc, ca se distanțează asa si mereu sunt prima care-i scriu si am întrebat-o azi daca pot sa o sun si a spus ca nu are timp..eu chiar o iubesc si m-am atasat de ea si nu vreau sa se piardă prietenia.Voi ce părere aveți, ce ar trebui să fac, cum sa ma comport?

Răspuns Apreciat de Editori
| outsidethebox a răspuns:

Nu trebuie sa te superi pe nimeni, mai ales de acelasi sex daca nu raspunde cu reciprocitate "iubirii" tale... Poate fara sa stii ai intrecut limita unei prietenii cu iubirea ta? Ai macar tu o idee despre ce ti-ai dori de la aceasta prietenie cu ea? Ati discutat vreodata, deschis, despre asta? Daca da, cum a reactionat? Poate a inteles gresit mesajele tale?
Este una sa iubesti prietenia asta si altceva in a o iubi pe ea, in adevaratul sens al cuvantului!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte reiese din mesaj, relația voastră se indrepta in altă parte, decât să rămână doar o relație de prietenie. Sigur nu o iubeai prea mult? Poate de aceea nu a mai vrut să fiți prietene.