| from02hero100 a întrebat:

Am o problema, sunt indragostita! Problema este ca sunt foarte mica(clasa a5a) si chiar imi place un baiat din clasa a9a.Ma gandesc tot timpul la el! Ce sa fac?

19 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ClaudiuCretu a răspuns:

Da-l in masa cata altu de a 7-a e mare de tine!

| Felys a răspuns:

Gandeste-te ca acel baiat nu va avea ochi pentru tine acum, esti prea mica pentru el, asa ca resemneaza-te ca ai timp sa te indragostesti cand vei mai creste

| Đεмоη a răspuns:

O sa iti placa multi baieti happy nu iti pierde timpul incercand sa pui tu ochii pe cineva.asteapta sa vina momentul potrivit cand va veni la tine un tip frumos si iti va propune sa iesiti la un cico. happy Take care.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Altă preocupare nu mai ai ca să nu te mai gândești la el?
Pa, pa.

| Anuttzzik a răspuns:

Hey,esti cam prea micuta pentru el, daca el te baga in seama poate ca are alte interese...si inca un lucru esti prea micuta sa te indragostesti, e ceva trecator, daca crezi ca si el simte ceva pentru tine atunci incearca sa apropii subtil de el si ai foarte mare grija la ceea ce faci pe viitor...kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Fetiţă,în clasa a 5 a iţi vezi de şcoală, lasă băieţii că şi ştii tu ce-i aia dragoste, lasă...
Deocamdată să te preocupe şcoala, nu băieţii.
Te pup!

| Latinmoon a răspuns:

Fetitoo esti micuta... El este mai mare si poate are si prietena nu-ti face sperante aiurea! Ai rabdare doar peste un an - doi ani vezi ce se va mai intampla... Adica voi sunteti prieteni buni in momentul acesta si nu merita sa strici o astfel de prietenie pentru o iubire ce nu va merge!
Plus ca totul in timp se va decide daca puteti sa fi mai mult decat prieteni. Dar nu iti incarca mintea de pe acum cu astfel de chestii pentru ca nu are sens, tu vezi-ti de copilaria ta!
Ai destul timp si pentru iubiti!
Take care! puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| MariaDD a răspuns:

Uita laughing

| Chronicles a răspuns:

La vârsta ta mai bine te-ar preocupa şcoala. Lasă băieţii că încă nu este timpul pentru aşa ceva. Când vei mai creşte vei înţelege şi de ce părinţi şi noi îţi spunem asta.

Răspuns utilizator avertizat
| AleXisAleXis a răspuns:

Hm... Ce zici daca ramane asa, doar iti place si atat? Esti micuta si nu stii ce intentii are acel baiat, lasa`l in pace in treaba lui. Un baiat mai mare ca tine cu 4 ani nu va dori sa se plimbe cu tine de mana prin parc va dori altceva, lucruri de care tu nu esti pregatita nici fizic nici psihic. Ai rabdare sunt atatia baieti. Nu`ti fa griji. NU este singurul baiat pe care o sa-l placi o sa vina altii si mai frumosi. Deocamdata ai grija d tine si nu te mai gandi la acel baiat :*

| simonafrumoasa a răspuns:

Ok esti la o varsta mai fragila. Eu nu sunt de acord cu raspunsurile celorlati, ma refer la alea mai rautacioase. Nu stiu daca te place doar u poti sti daca iti da el semnale ca te place dai si tu. el poate sa fie genul de baiat calume care sa nu raneasca o fata sa aiba grija de sentimentele ei, dar si genul care isi bate joc de fete. eu iti zic ca poti sa te uiti la el sa gasiti locuri cumne unde va puteti intalni maram "intamplator'' Nu noi suntem in masura sa iti raspundem la intrebare doar inima ta poate.

| Dariusuu a răspuns:

Nu esti indragostita draga mea, e doar o simpla atractie.

Ai timp de baietii, nu te grabii.

O zi frumoasa pitico.

| adriancraiescu a răspuns:

E o diferenta de vreo 4 ani intre voi...eu zic sa-ti iei gandul de la el cat mai repede fiindca n-o sa mearga bine

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Ascunde suzeta sa nu rada de tine!

| soricelulRulz a răspuns:

....cam mare tipu.....ma rog o prietena de-a mea din clasa a8a e cu un tip de a12-a si se inteleg super bine sunt de ceva timp dar aici e alta poveste pentru ca e o diferenta de varsta.te-as sfatui sa mai astepti putin concentreazate pe scoala momentanwinking

| darnme a răspuns:

Citeste o carte