| MihaelaG a întrebat:

am o relatie de 2 ani si 3 luni si am impresia ca tot ce spune prietenul meu tot ce face este minciuna...deci orice mi-ar zice nu pot sa-l cred desi l-am prins de multe ori ca spunea si adevarul si ca mintea el s-a enervat ca de ce nu am incredere in el...ca tot ce imi spune aia face insa eu nu pot avea 100% la 100% incredere in el precum doreste deoarcere l-am prins de foarte multe ori ca ma minte nu cu lucruri grave dar nu suport sa ma minta in legatura cu nimic vreau sa avem incredere unu in celelalt si sa ne spunem tot ma poate ajuta cineva in legatura cu asta? ce as putea face sau ce e de facut sa-l fac sa aiba incredere in mine si sa imi spuna tot sa nu se mai ascunda de mine.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Stapanestete si nu mai fi asa artagoasa pentru niste minciuni de rahat.

6 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Daca te minte lipsa ta de incredere e motivata.Eu cred ca cu toti mai spunem mici minciuni, unele nevinovate. Daca nu poti sa te increzi 100% intr-o persoana inseamna ca nu ai iubit niciodata.Ma intreb daca increderea e acelasi lucru cu ignoranta?

| JaJe a răspuns:

Draga MihaelaG,
Continua sa-l terorizezi in felul acesta si il vei pierde, atata timp cat nu te minte cu lucruri mai grave nu este nimic rau. De exemplu eu mai spun cate o minciuna inocenta iubitei mele, de genul, Nu iubi, nu ma duc acolo, si nici nu ma duc acolo, si cand ma intorc, am fost acolo dar sa-ti aduc acest cadou! ma intelegi? Sunt sigur ca si tu l-ai mintit pe prietenul tau macar odata. Si totusi il iubesti.

| Nextone a răspuns:

In primul rand trebuie sa ii spui ce te supara concret, spune-i c anul e bine sa te minta. Poate vrea sa aiba si el putina intimitate. Spune-i ce simti si dupaceea lasa-l in pace daca va vrea se va schimba si o sa iti spuna el singur daca nu trebuie sa il accepti asa cum este, daca il iubesti cu timpul cred ca o sa se rezolve si asta.Bafta!happy

| riri_6194 a răspuns:

Increderea se castiga sau se dobandeste cu timpul. Poti sa faci tu pe dracul in 4 ca tot asa va fi. Nu vreau sa bat campi degeaba asa ca iti zic sincer ai rabdare. Si plus, fiecare om are dreptul sa aiba secrete pe care doar persoana lui sa le stie. A ascunde ceva nu e asa mare chestie, insa daca minte e o mica probleme. Repet ai rabdare. Sunt sigura ca are incredere in tine dar si tu ca oricine mai te certi din motive minore cu prietenul si ai impresia ca nu are incredere in tine.

| eugenl a răspuns:

E bine ca baiatul sa pastreze misterul big grin

| Mafiotu_9567 a răspuns:

Nu prea stiu.sh eu am avut aceeasi problema cu prietena mea... o cam minteam si m-a prins de cateva ori cu lucruri marunte. Si mi-a spus frumos ori incetez sa o mai mint ca nu ii place(cui ii plke?) Si mi-a spus ca daca se mai intampla sa ma prinda ca min se desparte de mine. Si nu am mai mintit de fricaa sa nu ma despart de ea. Depinde de personalitate. Nu zic sa faci acelasy lucru dar merita incercat... daca aveti sh o relatie asa lunga. Eu am fost impreuna cu ea 1 an sh cateva luni. Bafta sh sper ca ti-am fost de folos.