| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o relatie de 9 luni, dar acum eu plec 2luni din tara in vacanta si am decis amandoi ca sa nu ne despartim pentru ca ne iubim mult si +ca mai invatam si in acelasi liceu deci daca ne despartim la anul o sa ne fie greu sa ne vd prin liceu, la mine fiind ultimul an de liceu. Dar dupa ce termin liceu intr-un procent de 70 o/o o sa plec din tara sa-mi continui studiile si sa-mi fac alta viataza acolo.deci o sa ne despartim, dar iubitul meu a inceput deja sa se gandeasca la plecarea meacrying."dupa astea 2 luni te intorci, dar daca pleci la anul o sa se sfarseasca iubirea noastra"deja am inceput sa vb despre despartirea de la anul, cum sa facem. daca ne despartim mai devreme cu cateva luni sa ne dezvatam unul de altul, sau daca o sa fim imp pana plec.etc. dar eu nu mai vreau sa ma gandesc la asta vreau ca acest an de care dispunem, sa ne iubim si sa ne distram cum am fc si pana acum.nu stiu cum sa fac sa nu se mai gandeasca. m-am gandit ca ar fi bine sa-i sp(ca eu nu o sa fiu ultima lui iubita, ca asta e o sa suferim mult dar na asta e viata, dar mi-e frica sa nu spuna ca mie nu imi este greu si ca mie nu-mi pasa.nu stiu cum sa fc va rog dati-mi un sfat sau mai multe:X

Răspuns Câştigător
| 11vladutz90 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa fiti un cuplu pana in momentul in care vei pleca. Explicai cu o zi inainte sa pleci in alta tara cat de mult tii la el si ca-l iubesti... dar sa-si continue viata si fara tine pentru. ca nu mai poti sta langa el. O sa fie un moment foarte greu dar ti-ai sugera sa nu petreci momente de neuitat pentru. ca o sa iti aduci aminte toata viata. Oricum daca pleci nu aveti cum sa fiti impreuna pentru. ca "ochii care nu se vad se uita" si o relatie la telefon, pe mess, la web nu e frumoasa precum cea fata in fata. Mult succes in continuarea studiilor. Funda?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Pentru ca o relatie la distanta sa reziste este nevoie de confienta viceversa, daca nu exista mai bine o lasati balta de pe acum, nu are sens sa stai stresata tot timpul din pricina lui, iar el din pricina ta.

| RoBeRtO_7934 a răspuns:

Distrati-va cat mai puteti, iar cu 1 zi inainte sa pleci sa incheiati relatia cu un sarut dulce si sa-i explici ca o sa mai gaseasca o fata pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar de ce sa va despărțiți dacă va iubit¿? N-ai auzit de iubire la distanta¿? Uite de exemplu eu am o astfel de relație de 2 ani de zile. Întradevăr este greu dar dacă ne iubim ce putem face¿? Ne-am despărțit iar ne-am împăcat iar ne-am despărțit dar în zadar iubire nu încetează. Decât sa va gândiți la despărțire mai bine ați profita de orice clipa împreună. Cine știe ce se va întâmpla peste un an? Daca întradevăr va iubiți veți trece și peste acest hop.
Bafta.