| karinadaria1993 a întrebat:

Am o relatie de trei ani cu un tip. Acum o saptamana i-am ghicit parola de la "My eyes only" pe snapchat si am gasit poze cu fete (nu chiar prietene) pe care le cunosc. Evident, erau poze sexy, postate pe contul lor de Facebook, nicidecum normale.
Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

A fost urât din partea ta ce ai făcut, faptul că e iubitul tău nu înseamnă că ai dreptul să îi încalci intimitatea.
În momentul când afli că te înșeală poți să îi reproșezi ceva, dar numai atunci când ești sigură că ai dreptate.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Conform spuselor psihologilor, fiecare partener treuie sa aiba spatiul lui intim. E cel mai rau lucru intr-o relatie, sa incalci acest spatiu. Conturile respective sunt private ale lui. Pe langa ca este penal (au fost judecate si condamnate femei care au facut acest lucru), spargerea unui cont, chiar si al sotiei, este si imoral si lipsit de etica. Eu ti-as da papucii, daca as afla asa ceva. Tu l-ai cumparat pe tip drept sclav, ca sa nu poata sa se uite la alte femei sau poze, chiar deocheate? L-ai prins ca te-a inselat? Ai gasit mesaje cu acele fete din care sa rezulte ca te inseala, ca are relatii cu ele? Daca nu, vezi-ti de problemele tale de femeie needucata.

| karinadaria1993 explică (pentru CodrutElian1990):

Gandire de om lipsit de respect laughing) i-am dat libertatea de a face orice, dar nu pe ascuns. Ti se pare normal acum, sau nu m-am exprimat eu bine? Niciun barbat cu respect fata de iubita/ sotia lui n-ar face asa ceva.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru karinadaria1993):

Nu cred ca nu ar face nimeni asa ceva. Cred ca toti barbatii sau aproape toti si toate femeile se uita la poze mai deocheate. Sunt cupluri casatorite sau nu care se uita la filme docheate, impreuna sau nu, dar nu-si reproseaza asa ceva.
Tu nu ai inteles nimic din ce ti-am spus: fiecare persoana din cuplu are intimitatea lui proprie. Tu intelegi ce inseamna asta? Nu cred! Inseamna ca acele probleme intime se fac fara sa le cunoasca. Dar din cate am inteles, tu ai vrea sa cunosti si aceste probleme. Cel putin asta am inteles cand ai afirmat sa nu faca nimic pe ascuns. Pai se ascunde, deoarece stie ca tu intri cu bocancii in partea lui de intimitate. Cu asemenea femei nu poti face casa buna. Ma si mira ca relatia voastra a durat 3 ani. Ori e el prea tolerant ori pampalau incat nu si-a dat seama de asta.

| karinadaria1993 explică (pentru CodrutElian1990):

Crede-ma, nu am cum sa-mi povestesc intreaga relatie, i-am oferit spatiu...dar cand vezi ca un barbat isi ascunde telefonul din instinct crezi ca te insala. Sa aiba poze cu prietenele mele salvate ti se pare ok? Daca da, inteleg, sunt eu nebuna happy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru karinadaria1993):

Si ce are daca ii place de ele? Te-a inselat, lasa-l, nu te-a inselat, lasa-l in pace cu intimitatile lui. O relatie nu se mentine pe presupuneri. Am mai vazut eu o sotie ca ii facea scandal sotului ca se uita dupa fundul si bulanele femeilor pe strada.
Telefonul face parte din lucrurile intime ale fiecaruia. Si-l ascunde deoarece nu-ti cunosti lungul nasului si ti-l bagi unde nu-ti fierbe oala. Am mai spus: daca sotia mea ar face asa ceva i-as spune prima data sa nu o mai faca, iar a doua oara as schimba incuietoarea de la usa cand ea este plecata din casa. Daca ar fi prietena, din prima i-as spune: adio! Unde nu exista incredere nu are ce cauta mentinerea cuplului.