| FetitaUnuiBaietel a întrebat:

Am o tristete foarte mare.Am fost cu un baiat 1 an, acum el nu mai este pe linga noi.In luna mai noi ne-am certat putin. Dar totusi il iubeam, nu vorbisem o luna.Si stiam ca si el ma iubeste inca.Pe 9 iunie, el a plecat de linga noi. Ziua de 9 iunie a fost pentru mine ziua care m-a facut sa nu pot zimbi nici acum.Cind am auzit ca el a murit, mi-a cazut cerul pe mine.Nu mai stiam ce sa fac.Si va spun de ce a murit ca s anul credeti ca s-a sinucis cumva din cauza mea. S-a inecat.
Ma doare atit de mult, nu pot sa descriu.Si cind ma gindesc ca el a murit cu gindul ca poate eu nu il iubesc, doar eram certati.Nu mai pot face nimic, simt ca innebunesc.Gindul meu este la el si numai la el.Ma uit la pozele cu noi doi si nu pot sa cred ca el nu mai este.Pentru mine se termina si viata mea fara el.Nu pot sa traiesc fara el. O sa innebunesc.Cite nopti nedormite am decind ma gindesc ce sa fac ca sa trec peste aceasta imensa durere.Si aceste nopti nedormite sint in zadar.crying crying crying crying simt ca viata mea se termina aici.Citeodata nu mai rezist ies afara il strig si il strig, ma uit spre cer si nu imi raspunde...nu ma aude.
Am nevoie mare de sfaturile voastre, de altfel daca nu imi revin viata mea se termina aici.Atit de tare vreau sa ajung si eu linga el
Si va spun:Nu asteptati pana este prea tarziu sa-i spuneti cuiva cat de mult il iubiti, cat de mult va pasa, pentru ca atunci cand va pleca, indiferent de cat de tare vei striga si vei plange, el nu te va mai auzi.crying crying crying crying

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,m-a impreionat mult ce ai scris si imi pare enorm de rau, cred ca si eu as fi distrusa daca s-ar intampla asa ceva cu prietenul meu, e pacat.Si totusi trebuie sa fi mai optimista,sa nu crezi ca viata ta se termina aici,in viata omul trece prin multe incercari si suferinte,dar trebuie sa ai curajul si vointa sa mergi mai departe,sa te gandesti ca asa a fost sa fie si tu nu ai nicio vina si el sigur a stiut ca tu il iubesti,incearca sa iti gasesti diferte ocupatii,incetul cu incetul sa iti revii din aceasta tristete.Te inteleg si e greu,sa pierzi persoana iubita,e un lucru extrem de dureros dar bucura-te de faptul ca el a fost in viata ta,aminteste-ti de momentele si amintirile care le aveti impreuna si acest lucru nu ti le va putea lua nimeni niciodata.
Pastreaza in sufletul tau tot ce a fost frumos dar fara sa ai regrete,pentru ca timpul nu il poti intoarce,nu mai poti face nimic,nu mai poti schimba nimic.
Nu trebuie acum toata viata ta sa o ruinezi,cu timpul te vei reface si de uitat cu siguranta nu il vei uita,dar pastreaza-l intr-un colt din inima ta,incearca sa mai iesi cu prietenele,sa te descarci cand simti nevoia,pentru ca atunci cand simti nevoia sa plangi,plangi,cand simti nevoia sa strigi,striga,descarca-te,da-ti frau sentimentelor,iar apoi gandeste-te asa:de azi inainte incep o noua etapa a vietii mele,am toata viata inainte si nu sunt de vina cu nimic,el va face mereu parte din viata mea,dar nu ma voi distruge singura. SPune-ti asta mereu si seara inainte sa adormi,roaga-te,te vei simti mult mai linistita si fa tot ce tie iti place, e pacat intr-adevar, dar nu poti ramane asa in stagiul asta mereu.Viata ta nu trebuie sa se termine aici,fiecare are soarta lui si cu siguranta el a simtit dragostea care i-ai purtat-o, fi curajoasa si ia viata in piept, fi cu incredere in tine.Eu sper sa iti revii si DUmnezeu sa il ierte.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Undeva acolo sus,el te priveste,te aude dar nu poate sa ti raspunda,totusi stie ca l ai iubit, il iubesti si il vei iubi dar cel mai mult doreste ca tu sa mergi inainte, sa nu mai fi trista

| MiSskAt-xx a răspuns:

M-a impresionat povestea ta, din cuvintele tale reiese cat de mult tii la el. Desi treci printr-o perioada in care nu gasesti motive pentru a trai, uita-te in jur, sunt sigura ca sunt persoane care au tinut, tin, vor tine in continuare la tine si iti vor tot binele din lume. Nu se merita sa te autodistrugi in urma unui necaz, oricat de mare ar fi acesta, trebuie sa te gandesti ca esti inca tanara, ai toata viata inainte si o poti trai intens. Cred ca de acolo de unde se afla acum, stie ce se intampla cu tine si nu cred ca ar fi incantat sa afle cat de mult suferi tu. Daca stii ca respectivul tinea foarte mult la tine, ramai impacata cu gandul acesta, respecta-l pentru sentimentele lui fata de tine, cat si pentru ceea ce simti pentru el. Capul sus, mergi mai departe privind cu incredere, incearca sa te controlezi, caci supararea si suferinta nu ar trebui sa intre in capitolul vietii oh go on.
Bafta :*

| BiscuuBaii a răspuns:

Buna,E f emotionanta intrebarea ta...Nu te gandi ca daca el a murit trebuie sa mori si tu.Cu timpul se va duce durerea din sufletul tau, dar bineinteles ca nu-l vei uita.Gandeste`te mereu ca cineva din cer te iubeste si te apara de rele.Sau imagineaza`ti ca este langa tine. Dupa cum sti unele suflete raman printre noi. Vorbeste mereu cu el spune-i cat de mult il iubesti.Iesi afara distreaza`te si gandeste`te ca este langa tine. Poate el inca traieste prin tine.Aduti aminte toate clipele frumoase care s`au intamplat intre voi.Toate glumele spuse si restul faptelor.Roaga`te mereu la Dumnezeu si spune-i sa-i transmita ca il iubesti big grin si mie mi s`a intamplat asa ceva.Si este dureros! Prietenul meu a murit acum ceva timp tragand Prenadez.Sa nu faceti niciodata prostia asta!
Succes in tot ce faci si gandeste-te ca esti tanara si mai ai o viata inainte si sunt ogramada de baieti care asteapta sa`si gaseasca jumatatea.
Fii tare si Dumnezeu sa-l ierte!

| Nico_8618 a răspuns:

Draguta orice ar fi viata merge inainte. O sa gasesti o alta persoana care va tine la tine si tu la el. Gandeste-te ca sunt persoana care stau 20 - 30 de ani alaturi de cineva si apoi acel cineva moare si tot merg inainte.