| mycaela a întrebat:

am o voce superba si am cantat pana acum la 4 spectacole si stiu si multe limbii straine ( ex: engleza, franceza, spaniola ),( am 13 ani ) la ce liceu ar trebui sa ma duc sau ce scoala daca vreau sa devin cantareata (ca pink sau katy perry )? fundita pentru ajutor si vot!

4 răspunsuri:
| stuff144 a răspuns:

Visezi prea sus dar totusi urmeaza ore de canto neaparat si du-te la liceul de arta pe partea de muzica, fundita?

| shtephie a răspuns:

Liceul de muzica si poti lua si cursuri de canto in particular happy

mariana
| mariana a răspuns:

Daca esti talentata, este necesar sa urmezi liceul de arta, la sectia muzica insa aici se intra pe baza unor teste, care se fac inainte de a te inscrie. Trebuie sa te interesezi, in mod concret. Este bine ca te apreciezi dar este important ca, un specialist in domeniul muzical, un cantaret ori un compozitor, sa-ti aprecieze vocea pentru ca, numai asa stii, cu precizie, unde te afli.
Eu iti doresc succes si sa ai parte de reusita de a putea, sa-ti valorifici talentul.

| mycaela explică:

Multumesc pentru raspunsuri.