| UnCorazonLocoooo a întrebat:

Buna happy.
Am observat ca in ultima vreme nu se prea fac filme bune. Regie proasta, actori nepriceputi si scenarii luate in ras. Bineintele ca sunt si capodopere contemporane, dar parca lipseste ceva.
Acestea fiind spuse m-am gandit ce fel de scenariu mi-ar place sa vad intr-un film si mi-a trecut prin minte urmatorul subiect : O fata si un baiat care s-au placut de prima oara cand s-au vazut dar viata nu i-a lasat sa fie impeuna decat dupa mult timp. Au avut o relatie foarte complicata, cu probleme destul de grave, dar, tinand unul la altul au ramas impreuna. Pana cand baiatul a plecat din tara. Spera ca se va intoarce si va fi totul bine, dar s-a inselat, asa ca au hotarat sa se desparta. La acel moment ea a dedus ca lui nu i-a pasat niciodata de ea, asa ca se simtea bine. Dar, dupa un timp, fata a realizat ca el chiat tinea, mult, la ea, iar el ca ii este foarte greu fara ea. Amandoi au constientizat ca e foarte greu sa stea de vorba ca doi necunoscuti cand, de fapt, si-ar fi dat viata unul pentru altul, dar era prea tarziu pentru ca viata ii despartise in mod iremediabil. Filmul va avea un final trist, evident.
Poate ca nu e asa palpitant, dar consider ca e mai interesant decat telenovelele in care se despart mereu din cauza acelui personaj negativ care se baga intre ei sau din cauza clasei sociale.
Ma rog, ce parere aveti? :d

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Suna foarte interesant. Si eu am astfel de idei de scenarii si in acelasi timp vizualizez cand le citesc sau cand le scriu. Ideea ta e foarte frumoasa, si daca ar fi un astfel de film transpus in epoca victoriana, unde si societatea era una diferita, ar fi si mai interesant. Cel putin asa cred eu.

Cat despre prima afirmatie...ai perfecta dreptate. Industria cinematografica a ajuns pur si simplu...industrie. Sunt scoase filme pe banda, filme la care nu se depune suflet. Cred ca acela este elementul lipsa, atentia acordata, cat de mult iti lasi o parte din personalitatea ta cand creezi un film.

4 răspunsuri:
| 23431412451 a răspuns:

Mie imi plac alea cu Jackie Chan. Sunt super, nu?

| TragicantaDeSemintzeRoz a răspuns:

Nu`s interesantthinking

| EuAli a răspuns:

De unde stii tu ca-s filme proaste in zilele de zi? Te-ai uitat macar la Avatar? Este impresionant.Sunt filme bune si filme proaste.Mai uita-te la Tron:Legacy, Avatar, etc.(d-astea, 2010 nu vechituri)si atunci intreaba daca sunt proaste filmele sau nu.

| UnCorazonLocoooo explică:

@alexcristian2000, ai vrut tu sa pari inteligent dar se vede ca numarul din numele tau este anul nasterii tale.
Daca nu ai observat, intrebarea asta era pentru cei care au o oarecare cultura, nu copii de 10 aniwinking.