| maddy2012 a întrebat:

Am ochi albastri-verzui si vreau sa ii pun cat mai mult in evidenta... Cunoasteti niste trucuri de machiaj? Multumesc anticipat.big grin

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Ti-ar sta bine cu farduri de pleoape in nuante de gri, lila, mov, auriu, maro, roz, indigo, smokey eyes negru si gri, bronz, galben. Poti folosi un rimel negru sau maro. Iar ca tus de ochi, foloseste nuante de albastru, negru, verde, gri, roz, violet. Daca vrei si exemple de machiaj poti intra pe: http://lectiadestil.ro/......-irisului/
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| Bitter a răspuns:

Foloseste in machiaj culori caramizii si un creion d ochi negru.

| maddy2012 explică (pentru Bitter):

Merci...

| Bitter a răspuns (pentru maddy2012):

Cp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste mascara de la Maybelline ( cea galbena pentru volum ), da un efect superb la a doua aplicare si evidentiaza foarte bine ochii.