| rihannna a întrebat:

am ochii caprui in interior si spre verde in exterior. ce machiaj m.ar avantaja? thinking dau fundoii

4 răspunsuri:
| luvisluvbby a răspuns:

Pai. un verde. sau maro. sau gri. cu mult accent pe tus si creoin de ochi.winking asa ma fac si eu si imi sta bine. asa am si eu ochii mai verzui

| Andreea1027 a răspuns:

La ochii verzi merge mov sau gri, da' nu foarte exagerat...mai merge si maro la coada ochiului da' mai sters, mai intins... sper c-am ajutat, funda?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand se renunta la negru, roz sau mov daca ai cearcane pentru ca ideea e sa arati cat mai bine nu sa accentuezi defectele.
Iar aici gasesti paleta de culori pe care o poti folosi, este in josul paginii : http://www.feminis.ro/......ile-18424.

Cat despre machiaj, daca iti formezi mana poti opta pentru smokey eyes.
Daca nu, de la jumatatea ploapei sau mai mult din pleoapa spre exterior incepi sa folosesti culoare si restul pleoapei va fi nude cu putin iluminator in coltul ochiului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar merge un rosu. deoarece Rosu este complementar cu verde si de asemenea se potriveste perfect cu ochii caprui. Pentru cine nu stie complementarele ele sunt: ROSU-VERDE, GALBEN-VIOLET, ALBASTRU-ORANJ! Complementarele sunt culorile care se asociaza foarte bine. Sper sa-ti fi fost de ajutor! Succes la machiaj! Funda?