| Adela50 a întrebat:

Am pe degetul mic de la picior o besica imensa, iar eu ma gandesc sa o sparg pentru ca nu pot sa merg cu adidasi. Ce imi recomandati? Daca nu o sparg cu ce sa ma dau?

9 răspunsuri:
| Laura_6128 a răspuns:

Nu cred ca poti sa ii faci altceva decat sa o spargi!

| Bogdan_7395 a răspuns:

Ai putea sa stai cu piciorul in apa calda, putin fierbinte, apoi o spargi si dai cu spirt sa nu se infecteze, eventual poti pune un plasture dupa ce ai folosit spirt.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Sparge-o si pune un plast. N-o sa te doara cand o sa fi incaltatahappy

| Ady00pk a răspuns:

Bășica nu o poti unge cu nimic.Este contraindicat sa o spargi cu un ac.Se v-a vindeca de la sine...incearca sa o protejezi pana organismul o retragehappy bafta

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Oricum se va sparge deci e indiferent. Dă-te cu cremă de gălbenele şi se va vindeca rapid! Baftă!

| monique a răspuns:

Poti sa o spargi si dupa ce curge tot din ea sa dai cu spirt si sa pui un plasture uscat.

| Crisu a răspuns:

Sparge`o pur si simplu cu un ac dupa care pune un plasture happy

| LostInDreams a răspuns:

Asa cum spun cam toti trebuie sa o spargi. Dar si eu am avut una pana acum 2 zile.Nu am spart. o dar am lasat. o cateva zile si cand am vazut ca nu trece deloc am tinut piciorul in apa calda(la dus de fapt) mi.am dat cu gel de dus apoi am dat putin peste ea cu piarta dinaceea de picioare, dar nu am apasat rau doar un pic si s. a luat singura.PS.Nu am simtit absolut nimic, nu are cum sa doara si nici nu ramane urmehappy. Vezi poate reusesti si tu