| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am pielea foarte alba sad cum sa fac sa ma bornez mai repede si mai bine?
Ce-i drept nu am stat la soare anul asta, dar in anii trecuti ma bronzam ft. greu sad

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Îți pui un șezlong în curte și stai câteva ore pe el și o să vezi că o să se cunoască măcar puțin pronzul.Dar să ai grijă să nu faci insolație.

| ElenaSA a răspuns:

Stai atat cat poti-la ore acceptabile. Daca nu te bronzezi nu-i nicio problema. Si pielea alba este frumoasa.

| MEduard a răspuns:

Bună.

La căldurile care-s afară nu iți recomand să stai. Te topeşti pur şi simplu. Nici la solar nu este okey. Încearcă de dimineață de la 8-9 până la maxim 3.