| VampyYuki a întrebat:

Am sa trec direct la subiect si am sa va spun ca am o prietena destul de enervanta.Dar pe care culmea.O place toata lumea! Ideea e ca ea e foarte frumoasa(mult mai frumoasa decat mine),si toti baietii o plac si o venereaza. -.-'... Si ea vine in fiecare zi la si imi spune:"Vai tu sa vezi am fost nu stiu' une si era acolo un baiat asa de dragut si numai la mine se uita si ioi si vai si sa vezi".s.a.m.d.Iar eu pur si simplu nu o mai suport! Nu vreau sa ma inteleaga cineva gresit, NU sunt invidioasa, doar ca de 4 ani de zile de cand stau in banca cu ea doar asta aud si nu stiu cum s-o fac sa inteleaga ca nu ma intereseaza ca ea a fost cu 10 baieti intr-o luna! Asa ca va rog, pareri si sfaturi. Funda

Răspuns Câştigător
| pHoNnNe a răspuns:

Spune`i simplu' nu imi pasa, ce naiba, nu are parinti?laughing

5 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

Schimba banca sau colega

| AtateaConditii a răspuns:

De aceea sunteti prietene ca sa va povestiti vietile. Daca pe tine nu te intereseaza asa tare viata ei spune-i sa schimbe subiectu, pun pariu ca daca si tu ii vorbea-i despre un baiat de care iti place s-ar bucura pentru tine si ar sta ochi si urechi ca sa te asculte.

| VampyYuki explică (pentru AtateaConditii):

Pai uite ce e...Chestia ii ca ea nu imi vorbeste doar de un singur baiat...Ci de cel putin vreo 3 in fiecare saptamana! Deci e imposibil sa o iei in serios pentru ca ea spune intr-una ca ala si ala e dragut si nu stiu mai ce.Parerea mea e ca ar trebui sa se concentreze pe examenele pe care o sa le avem la vara nu tot felul de prostii.Ma rog acum asta e treaba ei.

| buburuza2007 a răspuns:

Mutate din banca,ignoro,las-o in pace,si daca nici asta nu merge si tot te sacaie cu asta,atunci spune adevarul,ca nu te intereseaza ce face ea si ca deja devine stupida iar tu nu o mai suporti,ca alte subiecte de discutii nu are decat cati baieti s-a uitat la ea etc spune-i in fata,fara rusine,asa am facut si eu cu o colega de liceu si am facut-o sa realizeze ca deja devenea insuportabila,adevarul e cea mai buna arma, iar daca incepe sa zica cv rau despre tine, las-o sa vorbeasca, ignoro si mergi mai departe, succes

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Cred ca fata aceea ar trebui sa inceteze sa se mai dea mare. Doar pentru ca tu nu ai atatia iubiti ca si ea nu inseamna ca trebuie sa iti faca in ciuda! Nu o baga in seama! Pun pariu ca tu chiar daca nu esti la fel de draguta ca si ea valorezi mult mai mult.