| anonim_4396 a întrebat:

Am sa va povestesc o chestie pentru care, probabil, voi fi criticata insa, am nevoie de niste pareri sincere. E vorba de Revelionul meu, care a fost mult mai amuzant, dar si ciudat decat m-am asteptat laughing. Am facut greseala sa ajung la petrecere destul de nervoasa si cu acest gand am inceput sa beau, inca din prima jumatate de ora a serii (gen 10-11) si, ca rezultat, m-am imbatat inaintea tuturor. Ce-i drept, am baut si un pic cam mult. Totul bine si frumos, eram cica super bine dispusa, fericita si tipam chiar de fericire. Am prins 12 noaptea beata si nu imi amintesc mai nimic. Cica dupa am cazut pe jos intre niste scaune si nu ma puteam ridica. Atunci mi-a cazut tot moralul si am inceput sa plang foarte tare, chiar urlam cica ca e cel mai urat Revelion din viata mea, ca vreau sa plec acasa, ca sper sa nu imi amintesc niciodata seara aia si ca vreau sa mor. Am zis chestiile astea vreo ora si toata lumea a ramas cu impresia ca sunt o sinucigasa straight face. Si chiar nu inteleg de unde au venit chestiile alea, mi-e frica de ce se afla in subconstientul meu. De ce as vrea sa mor? Imi place viata mea... oare faptul ca am spus lucrurile alea inseamna ceva? Sau, pur si simplu, m-am luat paranoia de la bautura?
In fine, dupa vreo ora mi-am revenit din starea aia cu ajutorul prietenilor si am inceput sa dansez si sa ma simt bine (inca eram beata, dar totusi bine dispusa), dar oricum mi-am cam stricat Revelionul.

3 răspunsuri:
| BlackAngel33 a răspuns:

Hei, nu-ti face griji, la bautura spui multe prostii. Dar faptul ca ai mers acolo nervoasa te poate convinge ca a fost o prostie. Nu stiu de ce erai suparata, insa iti pot spune sigur ca alcoolul ti-a accentuat mult prea tare ideea cu care ai pornit la drum. N-ar trebui sa ai motive de ingrijorare.

| TheAvenger00 a răspuns:

Bautura scoate cele mai adanci sentimente din om... asa ca probabil in adancul subconstientului tau vrei sa te sinucizi!
GLUMEAM - erai doar beata crita... nu mai sesizai nimic din ce faceai asa ca nu iti fa griji ca nu esti o sinucigasa > happy

| AktivShack a răspuns:

Buna darnme.Inainte de toate, iti urez un an nou fericit si plin de realizari. Daca iti place viata pe care o ai, daca esti fericita, nu ai de ce sa te ingrijorezi fiindca ai spus acele cuvinte.Bautura te face sa spui multe 'tampenii'.Nu te mai framanta degeaba.