| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* am si eu 2 probleme sa le numesc asa am 16 ani, 1. 57 si 48 kg.Hai sa zicem ca problema cu ingrasatu' am rezolvat-olaughing (inainte ma tot confruntam cu problema ingrasatului deoarece aveam 38 kg). Asaa deci :
1.De cand m-am ingrasat am observat ca mi-a aparut celulita si vergeturi pe... fund si nu stiu ce as putea face sa scap de ele.
2.Sus la picioare am paranteza pe care eu sincer nu o mai suport si nu stiu ce pot face sa scap de ea.
Voi ce sfaturi imi dati? Dar va rog frumos fara mistouri sau cum mai au unii prostul obicei sa se bage in discutie ca "smecherii"laughing. Ce as putea face sa scap de celulita, vergeturi si de paranteza aia tampita?laughing)

Răspuns Câştigător
| rutanklan a răspuns:

Sport? Alergat pentru tonifiere, bicicleta pentru cardio si inot pentru dezvoltarea uniforma a musculaturii si repararea tesuturilor tegumentare.

1 răspuns:
| Barbiiiiie a răspuns:

Iata ce solutii ai pentru prevenirea vergeturilor:

Foloseste creme si lotiuni hidratante
Lotiunile care contin unt de cacao ajuta nu numai la reducerea vergeturilor, dar si previn aparitia lor. Orice crema sau lotiune creata in scopul de a preveni aparitia vergeturilor te ajuta sa iti mentii o piele sanatoasa si elastica.
Daca esti insarcinata sau alaptezi, trebuie mai intai sa consulti medicul inainte de a folosi o astfel de lotiune. Aceasta poate contine substante care pot afecta fatul sau lactatia.

Vitamina A, E si C
Aceste vitamine au un rol esential in a mentine elasticitatea pielii si astfel riscurile de a face vergeturi sunt din ce in ce mai mici.

Hidrateaza-te!
Bea multa apa si da-te cu creme hidratante. Succes
FUNDA?*