| Cristiinaaaaa a întrebat:

Am şi eu cîteva nelămuriri în legătură cu Balul Bobocilor. Aţi putea să-mi spuneţi cine face parte din juriu, cum şi de cine se fac preselecţiile, ce probe sunt, cîte titluri sunt (eu ştiu doar de miss si mister popularitate :d ), şi alte detalii? Mulţumesc frumos :*

1 răspuns:
| iull_1544 a răspuns:

In general din juriu fac parte dirigintii claselor a 10`a, miss`ul din anul precedent si alti profesori [ in special cei noi in scoala pentru ca ei nu apuca sa cunoasca prea bine elevii si sunt impartiali].

Eu de preselectii nu prea am auzit... din cate stiu eu o clasa de a 10`a organizeaza balul si ei merg prin clase sa caute participantii.

Probele sunt facute de clasele a 10`a dar exista o proba [cel putin la mine in zona] libera. Acolo participantii pot face mini-piese de teatru, pot canta sau dansa etc.

Cat despre titluri sa fiu sincera nu mai tin minte. Imi amintesc si eu de perechile cu locurile : 1, 2, 3; miss si mister popularitate; miss si mister boboc.

... nu cred ca te-am putut lamuri cu ceva dar macar ti-ai facut o idee.