| EyesSad17 a întrebat:

Buna am si eu intrebare sa zicem ca o fata (copila ) a fost agresata sexual se mai poate indragosti cand va fi adolescenta? si cum iti dai seama ca a fost agresata (ma refer la personalitatea )? va rog un raspuns urgent;( dau funda pentru un raspuns sincer si clar

2 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Nu prea ma pricep la chestiile astea, dar pot sa iti raspund la o intrebare:se mai poate indragosti, dar probabil ca o sa fie mai retinuta cand o sa mai aleaga vreun baiat.C at despre cum sa iti dai seama...probabil ca ar trebui sa le spuna parintilor si sa mearga la doctorul care se ocupa cu asa ceva.nu stiu exact cum se cheama acest doctorbig grin. Sper ca te-am ajutat si imi pare rau de fata aceea sad.

| turcian7 a răspuns:

Se poate indragosti dar poate ca mai greu si va fi foarte atenta pe cine va alege iar ca sa iti dai seama e simplu...e mai retrasa si poate nu mai comunik asa mult k de obicei