| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi in mai multe privinte...Deci eu sunt fata cu care poti vorbi despre orice, oricine si in care toti au incredere.Imi spun tot, eu ii ascult si le dau la randu meu sfaturi sau comentarii, depinde.De la un timp, am ajuns sa vorbesc doar cu fetele, iar cu baietii mai rar(inainte vorbeam zilnic cu ei) si nu se mai deschid asa mult.Imi place sa vb cu fetele, ca pot sa glumesc fara sa aud comentarii gen:" Ce perversa esti, ma intreci" sau mai stiu eu ce. Insa ele nu ma asculta pe mine cum le ascult eu. Imi povestesc de cine le place, ce-au facut in ziua aia si alte nimicuri, iar daca eu trebuie sa zic ceva, ba trebuie sa plece ba nu stie ce sa zica. Imi e dor de cand vorbeam mult cu baietii, ma ascultau si prin glumele lor chiar ma faceau sa ma simt bine, insa cum sa fac sa reincep sa vorbesc la fel cum vorbeam inainte? Si inca o chestie, eu sunt obisnuita sa nu incep conversatia prima.Mereu intra cineva la mine cu un salut/buna si incepe sa zica ceva, eu nu fac asa. Sau aseara am avut o mica cearta cu o "prietena" care zici ca era geloasa ca nu vorbeam cu ea si ca vorbeam cu alta fata, si mai avea si web-ul. Chiar m-a afectat pentru ca stiam ca ea mai face chestii din astea, cauta cearta din nimic, dar cu mine a fost prima data. Am incercat sa povestesc cuiva de faza asta, sa ma ajute intr-un fel, iar ca raspuns am primit de la cealalta fata ca nu prea poate sa ma consoleze cand e si ea cu moralu' la pamant. Da' eu cand eram aproape sa plang si tot vorbeam cu ea si o ajutam? Ea nu era in stare nici de asta. Nu stiu cat de bine ati inteles ce am povestit aici, dar o parere e bine-venita, atata timp cat nu e data la misto.

Răspuns Câştigător
| Nam a răspuns:

Acele fete s-au obisnui sa le ajuti! Adica ele considera ca esti obligata sa le dai sfaturi, fara ca ele sa te ajute la randul lor! Acele fete nu se pot numi prietene! Mai degraba acei baieti sunt mai prietenosi cu tine decat ele! Eu zic usor usor sa te bagi pe sub pielea lor (baietilor) si sa le recastigi increderea! Sfat : Cine te face sa plangi nu iti merita lacrimile, aceia care ti le meita nu o sa te faca sa plangi niciodata! Succes big grin, funda? tongue