| BingBong a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat:d imi place de un tip de seama cu mine.suntem prieteni foarte buni.si el mi-a dat de inteles de multe ori ca ii place de mine si eu lui.ne-am sarutat si ne tinem de mana mereu si ma ia in brate mereu si imi spune lucruri frumoase. dar nu mi-a zis niciodata daca ii place de mine sau nu. vreau sa fiu cu el...sau poate el vrea sa fie doar distractie? ce as putea sa fac? btw.cateodata imi da impresia ca nu ii pasa deloc de mine. ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca el nu actioneaza, fa-i tu primul pas acum nu mai este ceva anormal ca o fata sa se duca la un baiat si sa-l intrebe daca o place, sau daca vrea sa fie cu ea. Acum conteaza sa te implici in cat mai multe relatii si prostii din astea care oricum nu duc la nimicoh go on conteaza sa se formeze cat mai multe cupluri, nu conteaza cine face primul pas, sau cine continua etc. deci de ce nu l-ai intreba ca sa fii sigura si linistita stiind ca te place? IAr din cate ai zis tu aici, el te place deci nu are de ce sa-ti fie frica de respingere. IAr apoi dupa ce il intrebi daca te place ii poti spune, dar daca ma placi de ce nu mi-ai zis niciodata asta? sau de ce nu ai vrut sa fim un cuplu? Nu ma placi suficient cat sa avem o relatie? Sper sa te ajute raspunsul meu catusi de putin ^_^. Succes!:*:*^_^

2 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei BingBonglove struck! Sincer, ar trebui sa-i spui ca tu vrei sa fii cu el si sa-l intrebi daca te place. Daca va incepe a rada sau faze proaste a facut toate astea u tine de geaba si si-a batut joc de tine. Daca va raspunde serios si din toaa inima inseamna ca te iubeste si te respecta.Multa Bafta!love struck

| BingBong explică:

E putin ciudat! adica acum nu am mai vb de o saptamana si cevathinking nu mai da nici un semn.si eu nu-i dau lui...nu vreau sa creada ca poate face ce vrea din mine! oricum credeti ca daca ii spun eu rezolv ceva?sad el e foarte distrat cand vine vorba de relatii si e doar for fun thinking!