| Todea_Maria_1995 a întrebat:

Am și eu nevoie de un sfat... De câteva zile mi se tot întâmplă chestii paranormale. Mă simt tot timpul urmărită! Mereu când plec de acasă dimineața ( părinții și fratele meu mereu pleacă mai devreme de acasă, așa că dimineața sunt singura) aud cum ușa mea, pe care o închid cu Cheia mereu, plus că eram singura, aud cum ușa de deschide încet încet. Mă uit în spate și nimic. Cred că e ceva care mă urmărește. Uneori când stau cu mama in sufragerie și suntem doar noi în casa., Cum de decide ușa de la bucătărie și de aud scaune mișcare. Îmi puteți da un sfat? Eu tot incerc sa nu bag in seama, dar e imposibil.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste paranoia nu paranormal

| T0T a răspuns:

Poate ai probleme psihice.

| PisicutaMiauBAU a răspuns:

Incearca ca atuci cand auzi cv sa iti pui castile in cap si sa asculti niste muzica nightcore eu asta fac cand sunt speriata sau sunt trista..suparata...si incep sa dansez cu ochi inchisi, dar te-as sfatui sa nu dansezi in fata oglinzi.Si daca chiar te urmareste un demon el nu iti va face nimic vrea doar sa te sperie! Nu il mai baga in seama chiar daca e greu!

| Bunny2017 a răspuns:

Totul este doar in capul tău. Te-ai gândit vreodată sa te pui in pat cand ești singură si sa meditezi aducându-te intr-o stare de relaxare si sa auzi absolut tot din jurul tău? Încearcă, concentrează-te pe liniște iar daca auzi ceva nu deschide ochii ci continua sa te focusezi pe mintea ta si sa iti spui ca nu e nimic acolo. Deschizi ochii si ghici ce, nu e nimic. Totul are legătură cu teama noastra ce o percepem de pretutindeni, iar daca nu ar mai exista, cu siguranta am deschide multe alte simțuri ale corpului si a creerului ce nimeni încă nici nu le-a descoperit. Iar ceea ce spun, o spun din experienta ca am avut si eu aceasta problemă. Dar daca ce am spus nu te va ajuta te rog contrastează-mă in privat. Pot sa iti arăt si spun multe in legătură cu acest lucru!