| n3wiBni a întrebat:

Am si eu o intrebare: ce inseamna "

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt ghilimelele! Care se folosesc atunci cand vrei sa redai vorbele cuiva intr-o povestire, nu pui dialog pui ceea ce a spus intre ghilimele "..." asa! Sau daca vezi un citat frumos si nu iti apartine il pui intre ghilimele! "..." asa!
Ai inteles?!
O zi faina si sarbatori fericite! happy

5 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Alea sunt niste ghilimele.

| Dracusorul a răspuns:

Inseamna ghilemele. rolling on the floor

April
| April a răspuns:

Presupunand ca te referi la cele doua virgulite puse sus la inceputul unui fragment si jos la sfarsitul lui, ele se numesc ghilimele sau semnele citarii si se folosesc pentru a indica faptul ca fragmentul care urmeaza nu este creatia ta ci a altcuiva.

| n3wiBni explică:

Nu au luat tot mesaju...scz dar nu e completa intrbarea...ms oricum sarbatori fericite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc frumos!
Sarbatori fericite si o zi faina!