| thelordofthedrinks a întrebat:

Am si eu o intrebare:Cum poti sa incepi o conversatie cu o persoana pe care o placi.Adica m-am gandit ca o sa fie ceva gen:
-Salut
-Ce faci?
-Bine?
-Eu sunt...
Si dupa aceea nu stiu ce asi mai putea spune.
Si inca ceva.Cum asi putea sa incep o conversatie cu persoana pe care o plac.Adica daca merg direct la ea si ii spun salut nu e cam direct?

Răspuns Câştigător
| Me_5216 a răspuns:

Poate ca ar trebui sa spui ceva de genu:
-Buna! stii cumva cat e ceasul?
-Este...
Multumesc! Hey! imi place tricoul [sau alt ceva] tau! de unde l-ai luat?
-De la...
-Oh... de acolo imi cumpar si eu lucrurile. Sunt super unele.
-...[blah-blah]
-[si apoi poti sa zici:] Tu unde te duci acum? [sau daca e la scoala:] Ce ora ai acum? Cu cine faci?
Si asa poti sa intri in vorba cu acea persoana. Dar trebuie sa ai putin cutaj!

2 răspunsuri:
| mannu a răspuns:

Stop intrebarilor tampite!

| tymo20 a răspuns:

Mannu, nu este o intrebare stupida! R:pui intrebari legate de el, varsta, si ce iti mai vine prin minte, mai lasi si pers respectiva sa intrebe sau sa se prezinte...