| smile a întrebat:

Fac un tratament anti-acnee.Este bine sa folosesc fond de ten pe timpul zilei? Afecteaza cu ceva?straight face

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Cel mai indicat este să nu foloseşti fond de ten nici în timpul tratamentului, nici în mod obişnuit. Din moment ce acesta îţi acoperă porii şi blochează secreţia de sebum, pielea ta va fi mult mai predispusă apariţiei constante a acneei.

| LorryDulce a răspuns:

Evita pe cat posibil sa folosesti fond de ten, farduri chiar si diferite creme din comert.Iti recomand sa folosesti crema Apidermin si Cicatrizin(unguent) de la Plafar.Eu am avut probleme si am si un ten suuuper sensibil si ma irit de la orice asa ca nu iti zic doar din auzite.Si nu te lua dupa toate porcariile legate de anumite tratamente naturale sau creme pentru asa ceva.Bafta!