| Irina444 a întrebat:

Bună! Am și eu o întrebare... facultatea de inginerie alimentara iti permite ca și timp sa ai un job part time? Adică sa mergi si la cursuri și după terminarea lor sa poți merge și la job? Și dacă ce ai de pregătit de pe o zi pe alta sau examene iti permite acest lucru? sa lucrezi? mulțumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

De obicei la facultatile de inginerie trebuie sa te duci destul de des. La cursuri majoritatea profilor nu tin cont de prezenta (adica doar in situatia in care la examenul final esti intre 4 si 5, daca ai fost la cursuri ai un avantaj) dar la seminarii si laboratoare prezenta e obligatorie, nu poti lipsi. Si daca lipsesti trebuie sa mergi cu alta grupa sa le recuperezi.
Ai putea teoretic sa iti iei un job de la ora 15-16 dupa-amiaza pana seara dar depinde si cum iti face orarul pentru ca poti avea 2 ore de dimineata de la 8 si apoi pauza si inca 4 ore pana la ora 16