| anku a întrebat:

am si eu o intrebare m-am certat cu prietenu si simteam ca nu pot sa stau fara el si ca il iubeam enorm cu el... iar peste cateva zile n-am impakat dar acum nu mai simt akelas lucru ca si atunci cand eram certati... dc confused/

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Cred ca a intervenit obisnuinta de a`l vedea zilnic. Te`ai obisnuit sa fii cu el, nu neaparat iti place de el, ci ideea de a fi cu el. Si cand ai vazut ca esti certata, te-a cuprins panica. Oricum, stii cum e... ciorba reincalzita nu mai e asa gustoasa.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pentru ca atunci cand nu erai cu el ii simteai lipsa, pentru ca obisnuinta te omoara... pune-ti in oridine gandurile si sentimentele, astfel vei vedea ce ramane de facut, oricum eu cred ca il iubesti din moment ce nu puteai sta fara el, deci inseamna ceva pentru tine...

mira
| mira a răspuns:

De fapt, nu-l mai iubesti.Cand erati certati sufereai din orgoliu, din dorinta de a fi cu cineva.

| antonius74 a răspuns:

Deoarece atunci cand erati certati, erai sub efectului frcutului interzis: simteai ca nu mai poti trai fara el. acum ca te-ai impacat, stii ca o sa supraveituiesti si ca il ai si pe el, asa ca acum sentimentele au mai scazut...

| LoryM22 a răspuns:

Daca il iubesti si smti ca nu poti sa traiesti fara el incearca sa faci un efort in plus si sa iti pui toate gandurile in ordine sa vezi ce iese, si incearca sa nu stingi tu flacara iubirii prin schimbarile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-ati impacat si asta schimba lucrurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mi s-a intamplat si mie. Se intampla asta deoarece cand nu ai ceva sau pe cineva til doresti iar cand il ai nu mai e la fel.