| larisa_4385 a întrebat:

Bunakiss, am si eu o intrebare pentru voi:I-ati putea da o sansa unei persoane, sa va combinati cu ea, chiar daca nu o placeti asa de mult sperand ca in timp poate veti ajunge sa va placa de ea? in aceasta situatie ma aflu si eu acum si nu stiu ce sa facsadsi de aceea am nevoie de niste sfaturi de la voi, va rog multlove struck

Răspuns Câştigător
| roxanik17 a răspuns:

lamureste cu inimioara ta niste decizi vezi ce simte ea. daca nu simte nimic pentru acea persoana nu merita nici o sansa, vei regreta mai tarziu daca acepti ceva ce nu doresti...tu vei suferi

5 răspunsuri:
| danycosty a răspuns:

Buna!:*.Daca stiu cate ceva despre ea si nu o plac din prima, nu stiu daca asi mai incerca ceva.Am patit candva ceva de genul, cand o fata de care nu-mi placea ma implora sa fiu cu ea, dar nu am putut accepta pentru ca nu asi fi fost fericit.Nu pot trai cu gandul ca fac pe cineva sa sufere asa ca am consolato spunandu-i ca o voi mai imbratisa din cand in cand laughing, dar ea nu si nu ca vrea sa fie cu mine.De fiecare data i-am raspuns politicos ca nu pot face asta si ca pot sa-i fiu doar ca un prietenwinking, dar ea s-a suparat foarte rau pe mine si asta mi-a facut o parere proasta despre ea si nu am mai bagat-o in seama.Cu toate ca am incercat de atatea ori sa nu o fac sa sufere si ma tot scuzam si-i explicam ca nu putem fi impreuna vorbindui foarte frumos si fara sa o iau peste picior vreodata, dar ea ma tot supara si-mi vorbea urat.Astfel mi-am dat seama ca defat nu ma iubea sau ceva de genul, pentru ca altfel si-ar fi dorit sa fiu fericit nu sa ma forteze sa fim impreuna.Deci sa nu faci ca ea daca mai vrei sa vorbesti vreodata cu acel tip.Am patit-o chiar si eu cu o fata care avea prieten, dar am ramas foarte buni prieteni.Am incercat, nu a vrut si asta e.Trebuie sa incerci, dar nu forta lucrurile.Acceptai dorinta pentru a mai putea vorbi vreodata cu acea el.La inceput e greu, foarte greu, dar o sa treaca in cateva luni chiar daca atunci pare imposibil.Mai sunt multi baieti pe lume.Nu-ti face griji!winking

| danycosty a răspuns:

La raspunsul meu am observat o gresealalaughing.E o sectiune care trebuia scrisa asa:Am patit-o si eu cu o fata care avea iubit, dar am ramas foarte buni prieteni.Si mai e unarolling on the floor
-Acceptai dorinta pentru a mai putea vorbi vreodata cu el.

| JeRo a răspuns:

Sincer primul lucru pe care ar trebui sa il faci este sa iti revizuiesti vocabularul, sa te "combini" se poate numai la cartela rolling on the floor))))).
Si revenind la "problema" ta, eu spun ca este ceva anormal sa ai asemenea sperante...

| Ely_8220 a răspuns:

Buna! Sa presupunem ca da, in timp poate sa inceapa chiar sa iti placa persoana respectiva! Crede-ma am fost in aceeasi situatie! fundita? Succes!

| BiuLR a răspuns:

Eu una cred ca depinde de tine. Depinde de cat de mult tii la persoana respectiva. Daca stii ca e o distanta intre voi si nu poti face ceva sa va apropiati mai mult nu cred ca vei ajunge sa iti placa de acea persoana pe viitor.Dar daca tii la persoana respectiva si te tine ceva mai departata de ea ce stii ca se va rezolva sau nu iti place ceva la ea cred ca pe viitor s-ar putea sa vezi ca nu era asa de rau. Sper ca te-am ajutat.