| shadybaby a întrebat:

Am si eu o intrebare. Si voi aveti mai multe cosuri acum vara? Mentionez ca am avut acnee vara trecuta, dar din fericire am scapat de ea urmand un tratament destul de indelungat, dar acum observ ca imi apar iarasi cosuri, dar nu gen acnee ci cosuri normale. ce as putea sa fac, avand in vedere ca nu am ten gras?

2 răspunsuri:
| Kassandra1408 a răspuns:

E de la excesul de sebumm si de la poluare. Fugi la farmacie, iti cumperi rivanol solutie -2-4 lei si te dai cu ea de 3-5 ori pe zi. Se vor usca mult mai repede. Poti folosi si crema baneocin care contine un antibiotic puternic. Nu te speria ca e cam grasa dar foarte buna.
Imi poti da te rog un mesaj cu tratamentul urmat? Ms anticipat si multa bafta ( si rabdare)

| shadybaby explică:

Da, am urmat mai multe tratamente de fapt, dar cel mai eficient a fost un trataemnt naturist. Am luat solutie de trei frati patati, gasesti la orice magazin naturist, diluat in 100 ml apa si iniante de masa (asta inseamna ca trebuia sa mananc de 3 ori pe zi, desi nu obisnuiam).Am mai luat si pastile de trei frati patati, o pastila dupa fiecare masa. Am urmat tratamentul cam 3 luni. Apoi am descoperit ca am o problema cu tiroida, si am primit euthyrox timp de 4 luni, si au inceput sa`mi dispara cosurile. Am repetat tratamentul cu trei frati patati si mi-au disaprut total, in schimb pentru pete am folost retin a, si mi s`a curata fata destul de bine. Ms pentru raspuns!