| peaRls a întrebat:

am si eu o intrebare urgenta:am laptop compaq cu web cam incorporat si nu stiu cum sa pornesc webul.trebuie sa vorbesc cu cineva neaparat.asa si inca ceva.trebuie sa am si microfon sau e si el in laptop? dau fundita raspunsului cel mai bun...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri in My Computer si ar trebui sa ai acolo iconul camerei si scris USB Video Device, de acolo o si pornesti. Si eu am laptop Acer si are ambele incorporate, la mine este in dreptul camerei, aproape de partea stanga a display-ului(cum privesti la el).
Daca nu iti apare camera in My Computer va trebui sa o instalezi, in felul urmator: Start(ori My Computer)/Control Panel/Scanners and Cameras si trebuie sa-ti apara iconul camerei ori USB Video Devices. Dai clic pe ce ti-a aparut si intra o fereastra de instalare, Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| ReadMe a răspuns:

Are si microfon si camera