| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o mare dilema:cum se poate face ca o relatie cu un baiat din acelasi liceu cu tine sa dureze si sa nu existe certuri intre voi?

Răspuns Câştigător
| VladRO a răspuns:

Sa va purtati amandoi frumos, sa nu va jigniti, si sa va faceti cadouri in fiecare zi, cat de mici, gestul conteaza happy

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai depinde de voi 2, de baiatul cu care esti, pentru ca intr-o relatie e nevoie d eimplcarea ambilor parteneri, daca vrei sa ai o relatie care sa dureze si sa fie intelegere atunci vb mereu frumos cu el, respecta-l, fi alaturi de el...bafta.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Cred ca este important sa nu afle cineva, mai ales colegi din alte clase. Eventual ii poti spune prietenei tale cele mai bune, dar pe care sigur o consideri asa!
Asta a fost in primul rand...in al doilea rand, nici nu conteaza la fel de mult mediul unde esti cu un baiat...importanta este strict relatia dintre voi.
Respecatati-va unii pe altii, orice confesiune aveti, legata de celalalt partener, spuneti-vo, fara rusine, pentru ca altfel se pot creea si alte "mari" dileme, mai veniti cu cate o atentie si incercati sa nu fiti gelosi fara motive serioase. La liceu, fiecare are dreptul la libertate, dar si prea multa strica!

| zuzumic a răspuns:

Increderea face totul trebuie sa aveti mare incredere unul in altul si sa va arata-i sentimentele unul fata de celalat... asta e tot ce conteaza ...atata timp cat exista iubire si incredere... o relatie nu se strica

| rosepassion a răspuns:

Poi eu crd k dsk si un pr in sc ar trebui s t comporti in public l fel de normal cum v comportati si in rest... ca mai sunt unele pers care cand sunt q amicii fac misto si s schimba complet...asta ii un sfat... o solutie k s v intelegeti bine ar imi fii s nu stie colegii sau alte persoane numai amicii cei mai buni...sau sa stie toata lumea dar intre voi sa fie multa incredere si s nu existe gelozie si certuri din oricee tampenie...

| VladRO a răspuns:

Mersi de funditza :*

| shishilik a răspuns:

In primul rand cred ca conteaza sa nu dati importanta la nimicuri(spre exemplu: "ai stat prea mult cu baietii la tigara", "fetele cu care erai flirtau cu alti baieti, nu mai umbla cu ele" =el tie, tu lui= ), cu alte cuvinte sa nu fiti gelosi fara motive serioase. Uneori si prea multe pauze petrecute impreuna pot aduce certurile, in prima faza cu prietenii, ca nu mai petreceti timp cu ei, iar apoi intre voi, din cauza spuselor prietenilor. Doar sa le petreceti si cu gasca ta si cu gasca luihee hee

M-am referit la tine, fara sa-mi dau seama care era de fapt intrebarea, dar nu mai revinhappy

| apes21 a răspuns:

Idem vladutzz.
si. incearca sa vorbesti cu el serios despre asta, mai mereu asta ajuta f mult.si asa vezi si daca il intereseaza persoana ta si te asculta si incearca sa fie mai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pay s nuva vedeti fft dfes
adica 2 pauze krk e suficienthappy

| anatheea a răspuns:

Incearca sa nu ii dai impresia ca il sufoci.Acorda-i timp pentru a sta cu prietenii sai, nu va petreceti toate pauzele impreuna, nu veniti tot timpul impreuna la scoala, petreceti unele dupa-amiezi separat. Daca o sa petreceti tot timpul liber si pe cel de la scoala impreuna o sa va plafonati si o sa intervina cearta.