| annie_8842 a întrebat:

Am si eu o mare problema... Am 14 ani si nu prea am prieteni, desi nu sunt timida, si ies cat pot in oras. Doar ca singura. Si mai presus de asta, toate colegele mele se pot mandri cu un iubit, doar eu nu, ceea ce ma face sa ma simt mai inferioara decat ele. Se zice ca am toate calitatile, insa astea nu sunt apreciate, sau nici nu stiu. Nu neaparat un iubit caut, ci un prieten de suflet. Ma puteti ajuta cumva?

Răspuns Câştigător
| vaiviable a răspuns:

Hai sa fiu al doilea baiat care raspunde.metoda care merge, garantat, 100%winking. de unde stiu? si eu am fost ca tine.intai si intai:nu te lasa influentata de ce spun altii->fi tu insati.NU incerca sa impresionezi imitand pe altcineva sau incercand sa fi ceva ce nu esti. 2)mai multa incredere in sinewinking. cat mai multa[vezi sa n-o dai in ingamfare]. increde-te in fortele propriiwinking. ce ai de pierdut? revin la,, fi tu insati''[e cel mai importantwinking]. daca nu esti tu insati cand eventualul iubit te va cunoaste cu adevarat va vedea ca ce i-ai oferit nu a fost decat o iluzie, tu fiind de fapt altfel, asa ca stay chill, multa incredere si atentie la defectele proprii[daca exista.desi cred ca exista ca toti avemlaughing]. incearca sa le retusezi pe cat posibil.mult noroc ^_^

6 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Exact aceeasi dilema o aveam si eu acum putin timp dar acum nu o mai amlove struckmi-am facut foarte multi prieteni si acum nu mai scap de ei. daca inainte ziceam ca nu am cu cine sa ies pe afara acum vin mereu si ma ia din casa chiar daca vreau sau nulaughingincearca sa iti cauti...prieteni"baieti"am mai multi decat fete desi nu ies mereu cu ei decat vineri sau sambata in cluburilove struckin rest ma plimb cu fetele zilnic in mall parcuri...love struck

| i.love.me a răspuns:

Nici eu nu am prieteni, am anumite persoane speciale cu care rad, plang si ma inteleg de minune...nu staiu cat de diferite suntem, fi mai "lipicioasa" in sensul ca sa nu te bagi in sufl omului dar sa fi comunicativa, sa ajuti...si asa ceilalti cor capata incredere in tine. poti sa imi dai id tau sa fim prietene happy

| VladyCristian a răspuns:

Buna Annie! Vad ca sunt singurul baiat care raspunde la aceasta intrebare. Am 16 ani. Nu stiu daca e prea indicat dar incerc... happy Sti, eu am multi prieteni dar nu sunt adevarati, ma tradeaza. Hey, nu fi trista! Va veni vremea cand vei avea un si tu un iubit. Trebuie sa fii tu, trebuie sa fi naturala si sa nu te comporti ciudat in preajma unui baiat. Oricum, nici macar nu te vei astepta cand va aparea un baiat care sa-ti placa si pe care sa-l iubesti. Repet inca odata - fi doar tu - fara fite! happy Daca vrei, nu e obligatoriu, da-mi si mie id-ul tau ca sa mai vorbim. happy

| Alessyaaa a răspuns:

Daca colegele tale au deja iubit nu inseamna ca ele si iubiti lor se potrivesc de minune.Incearca sa socializezi mai mult cu diferiti tineri, nu-ti fa griji, cand o sa te astepti mai putin iti vei intalni partenerulhappy

| adellina a răspuns:

Asa eram si eu inainte.Tot ce trebuie sa faci este sa te bagi si tu in seama cu baietii.sa le dai de inteles ca esti interesata de ei. daca nu risti, nu castigi.Incearca sa fi mai deschisa cu toata lumea. O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Annie, tu chiar ai o problema. Raspunsul se afla in sex. Trebuie sa faci urgent cat mai mult sex cu cat mai multe persoane. Si fete si baieti. Dupa aia vei descoperi ca s-a rezolvat problema.