| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mare problema... M-am indragostit de baiatul profesoarei mele de romana la care ma duc la meditatii(stiu ca suna ciudat dar... ce sa fac) si nu stiu cum sa il abordez. Daca puteti sa imi da-ti si mie un sfat va rog.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca faci meditatii pentru liceu, mai bine apuca-te de carte si lasa baietii. Daca faci meditatie pentru facultate, asteapta intai sa iei la facultate si apoi vei vedea ce e de facut.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca profa aia iti da teme, sun-o intr-o zi si spune-i ca nu poti ajunge, dar sa-l trimita pe el sa ia foile sa i le dea mamei, sau ceva de genul asta. Daca nu, pur si simplu cand pleci de la o ora de pregatire, cere-i numarul de telefon al lui. O sa ti-l dea. Si... dai un sms, daca nu ai tupeu sa-i dai telefon, intra in vorba, intalniti-va... si daca totul merge bine, PROTEJATI-VA!
Spor!

auran
| auran a răspuns:

Ia doua bilete la film si invita-l!

| Shery a răspuns:

laughing la mine e exact invers: mama e profa de engleza si are un elev la meditatie super dragut day dreaming...
I know nothing could happen, but I can fantasize, can't I? :X

| Lorenyk a răspuns:

Of, chiar de baiatul profei... ai grija doar sa nu cumva sa ii pice profei pe dos, ca nu mai treci la romana... in rest, cere-i nr de telefon, da-i sms, intalniti-va sa faceti teme impreuna, vorbiti pe messenger.

| redbull a răspuns:

Aminadab nu ai auzit de dragoste la prima vedere, poate o nimerit fata intr-o asemenea situatie. Oricum fi cu tupeu cerei nr de telefon, nu cred ca o sa refuzewinking de acolo il iei cu binisoru ca o ceda el intr-un moment big grin. succes.

P. S. daca reusesti, orice s-ar intampla sa nu-ti bati joc de el ( nu prea tare ), asta numai in cazul in care nu vrei sa ramai corigenta la romana.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Nu inteleg cum faci meditatii la limba romana si nu ai habar sa pui niste cratime la locul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai fata, ca esti fata nu? cum naiba te-ai indragostit daca nici nu l-ai abordat? asa tea taiat dragostea deodata? poate il simpatizezi, dar dragoste e cam mult spus.intreaba-l de sanatate, daca are prietena si daca vrea sa fiti prieteni? ce e asa greu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru inceput, fiind baiat de profa de romana, ai putea incepe sa scrii corect gramatical, iti spun sigur ca niciunui baiat nu'i plac fetele care scriu gresit gramatical, asta daca si ei scriu corecttongue.Ai un avantaj:ai fost la el acasa, acum fa'te observata, fa lucruri pe care mama sa i le'ar putea povesti despre tine.Acum nu vreau sa te descurajez, dar iti spun din proprie experinta ca nu e chiar asa de frumos sa iesi cu fiul profei de romana... daca este profa ta. daca nu este atunci e ok.baftawinking