| eax a întrebat:

am si eu o mare problema.mama nu este de acord cu iubitul meu pentru ca este turc si deci nu suntem d aceias religie si pentru ca este cu aprox 2 cm mai pitic decat mine si cu cateva luni mai mic, dar noi ne intelegem super bine.este adevarat ca inainte aveam o parere foarte proasta despre el pe care i-am spus-o si mamei si ii faceam "imagine"praf de fiecare data cand il vedeam.nu stiam ca o sa ajung vreodata sa fiu cu el nu credeam sub nici o forma, dar acum s-a intamplat si el vrea foarte mult o relatie cu mine(a discutat f serio cu mine mi-a spus multe chesti din treqtul lui si ma intr daca vreau o relatie serioasa cu el). la fel bunica mea mi-a spus ca fac neamu de ras ca ies cu un turc si sa nu mai ies, sa il las in pace ca sunt destui romani, dar mie imi place de el si vreau sa fiu cu el.va rog ajutati-ma cu un sfat o parere ceva cum sa o conv pe mama in special ca e baiat bun si nu mai e cum era inainte si sa lase toate parerile legat a de fizic la oparte... tata nu stiu daca a aflat ink, dar ariqm p mama nu ar avea cum sa o convinga pentru ca est o persoana fff incapatanata si cand ii intra o idee in kp greu i-o mai scoti. ajutati-ma va rogstraight face

2 răspunsuri:
| Ralluca25 a răspuns:

Habar n-am ce să îți spun thinking Vorbește cu prietenul tau să-i spună mamei tale despre trecutul lui, spune-i că nu conteaza ce spune lumea ( deparcă ei nu au procedat așa nicioadată rolling eyes ) că îl placi, te place și este îndeajuns vorbește cu tatăl tau poate este de partea ta incearcă să-i faci să-l cunoască mai bine pe prietenul tau să știe că ești în siguranță cu el! Succes / :*

| eax explică:

Am mai intrebat-o cate ceva si a spus ca nu neaparat ca e turc nu crede ca o deranjeaza asta in mod special,dra ne-a vazut intr-o seara de mana si a zis ca a simtit ca ii fuge pamantul de sub picioare eu o fat aasa "finuta"si el...el are o reputatie de baiat "rau", d baiat care nu tine la o relatie si asta din cauza mea pentru ca eu inainte nu-l suportam si imi impartaseam ideile in toate partile necrezand vreodata ca voi ajunge sa fiu cu elbig grin, dar acum imi placebig grin