| anonim_4396 a întrebat:

Buna ...am si eu o nelamurire .am 1, 55 inaltime .si toata lumea imi spune ca nu mai cresc.am 14 ani.sad pana la cati ani mai pot creste? sad

20 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu iti face griji in privinta asta ca o sa mai cresti happy eventual fa un sport cum ar fi baschetul.succes!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

16-17 si depinde de cat de sportiva esti. Dar nu trebuie sa fii inalta ca sa fii frumoasa, sa stii.
Spor!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Poti creste pana la 21-22 ani. Unele fete insa nu mai cresc de la varsta de 14 ani. Eu am fost una din acestea. Matusa mea, insa, s-a maritat la 18 ani si a continuat sa creasca in inaltime pana la varsta de 22. I-a facut o surpriza mai putin placuta sotului ei care a ramas mai mic cu jumatate de cap decat ea.

| Criiss16 a răspuns:

O sa mai crestiwinking am si eu o prietena si are 140 cm inaltime si are 13 ani dar nu cred ca inaltimea e o problemawinking

| Dara a răspuns:

Vei mai creste, stai linistita. Nu vei ajunge la inaltimea Monicai Columbeanu, dar vei mai creste!

cristian
| cristian a răspuns:

Pana in jurul varstei de 18 ani poti sa mai cresti.
Fa si ceva sport pentru a mai creste.

| J7anine a răspuns:

Mai poti creste. fa sport - inot, baschet orice- stretching.
mai tarziu iti iei tocuri happy

| nicky a răspuns:

Pana la 18 ani vei mai creste.

| stetoscop a răspuns:

Fetele cresc pana la varsta de 19 ani, iar bajetii pana la 21 happy

| madalina_7017 a răspuns:

Pana la 20 de ani

| astrolutza a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte si sportul este de asemenea un element foarte important in dezvoltare...eu de exemplu am 1, 64...si atat aveam si la 14 ani desi am facut si eu volei(amator) si handbal(tot amator)...eu iti doresc multa bafta... daca ai noroc, cresti pana pe la 18-19 ani big grin

| andryka a răspuns:

Well... la 11 ani... aveam 1, 60 cm smugsmug si bineinteles, eram cea mai inalta din clasa. tot atunci, mi-a venit menstruatia (probabil pentru faptul ca eram dezvoltata), si din acel moment. nu am mai crescut. Acum am aproape 18 ani... si am 1, 64 cmwinking... si sunt printre cele mai micute din clasa tonguetongue
In schimb, iti pot da ca exemplu o verisoara de-a mea, care avea la 14 ani aproape aceeasi inaltime cu tine, iar acum ( are 18 ani ) are 1, 72.
Modul natural de dezvoltare depinde de la om la om, insa, cu siguranta pot sa iti dau acelasi sfat ca si cei dinaitea mea : mult sport. Preferabil inot ( ajuta la absolut orice ), volei, basket.
Sa cresti maaare... de 1, 75 tongue big hug happy

| sefu01 a răspuns:

Draga Adriana se poate sa cresti pana la varsta 19-21 de ani pentru ca esti fata iar baieti pana 23-24 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Fetele cresc până la vîrsta de 16-17 ani.
Până atunci practică un sport de înălțime: volei, înot, baschet.
Alimentează-te corect și mergi periodic la antrenament.
Dacă îți place două sporturi, combină. Așa efectul este mai rapid pozitiv.
Baftă la înălțime.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai cresti pana la 16 ani (asa am auzit eu de la aproape toata lumea) nu-ti fa griji, nu esti prea mik la varsta ta
succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa cresti pana la varsta de 16-17 ani. mai bine te-ai apuca de inot ca sa poti sa cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa mai cresti pana la 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema ca tine...am 14 ani si 1, 55 inaltimeawinking...eu vreau sa ma duc la inot din cate am citit e foarte bun pentru dezvlotarea corpului

| alextoxic a răspuns:

Stai linistita... o sa crestii... si cand o sa cresti o sa te miri singura... eu personal am crescut de la 14-15 ani cam 1 cm pe luna...
fa sporturi... inotul este recomandat... dar nu conteaza ce sport faci atata timp cat faci.winking
sper ca am fost de folostongue

| ciorix a răspuns:

Poti sa cresti pana la 20 ani