| alandala_1391 a întrebat:

Am si eu o nelamurire...As vrea sa stiu ce limba vorbeste Alexander Rybak...asa in general.ca vad multe interviuri intr-o limba care e foarte ciudata:)) si nu inteleg nimic:))
Norvegiana cumva? Sau rusa? :-?

http://www.youtube.com/watch?v=m2JmGL84798&feature=relat ed

http://www.youtube.com/watch?v=siI2qgYg_t8&feature=relat ed

6 răspunsuri:
| christinne_1321 a răspuns:

E rusa.Provine din Belarus:*.

| StefanS a răspuns:

Alexander Rybak (bielorusă Алякса́ндр І́гаравіч Рыба́к / Aliaksándr Íharavici Rîbák) (n. 13 mai 1986 în Minsk, RSS Belarusă, Uniunea Sovietică) este un cântăreț, compozitor, actor, violonist și pianist norvegian. (Sursa: Wikipedia)
Deci ii norvegian si vorbeste norvegiana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S. a mutat in norvegiawaiting la 4 aniwaiting unii zic ca vorbeste rusa altii norvegiana...alti suedeza.si nu mai inteleg nimic :-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori vorbeste in rusa dar de cele mai multe ori in norvegiana... În videoclipul pe care l-ai pus vorbeste in norvegiana. Găsesti multe interviuri traduse in romana pe canalul de youtube: catalina2470

http://www.youtube.com/user/catalina2470?feature=mhum#p/u/0/LnVQ-hI7xwg

| evaave a răspuns:

In majoritatea cazurilor vorbeste in norvegiana. Desi s-a nascut in Belarus, locuieste in Norvegia de cand avea 4 ani. Vorbeste la perfectie norvegiana si rusa, dar in ultimii 2 ani a inceput sa se descurce si in bielorusa si suedeza.

| madutsza01 a răspuns:

Ador melodiile lui Alexander Rybak pot sa spun cu sinceritate ca sunt un fan...interviul este in limba rusa