| Ariamnaa a întrebat:

Bună! Am și eu o nelămurire, când voi merge la liceu bine mai am pana atunci aș vrea să ma duc îl alt județ mai exact eu stau în Ploiești și vreau să merg în Zalău. Numai că problema este că părinții mei nu vor să mă lase să ma duc acolo. Nu prea sunt de acord cu transferul la liceu în alt județ sad Și nu știu sigur daca trebuie neaparat sa semneze părinții sau pot să ma transfer eu fara acordul părintelui. Nu prea știu cum e și cu căminul cred că depinde de liceu sau nu știu. Help

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu poti merge fara acordul parintilor si semnatura lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca mai ai cativa ani pana termini scoala generala, deci destul timps a pui mana srios pe carte sis a inveti pe rupte ca sa poti ajunge la un liceu foarte bun, unde si parintii tai vor fi de acord, cand vei dovedii ca esti un copil bun la invatatura.