| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.Cine imi poate spune cum sta treaba cu zbatutul ochiului? De ieri de la ora 6 mi se zbate ochiul stang in continuu.Am auzit tot felul de chestii cum ca daca ti se zbate ochiul ori ai un deces in familie(Doamne fereste!) ori ai dezamagiri ori e invers,ai numai bucurii sau ca pur si simplu e de la curent sau lipsa de Mg,Ca etc. p.s: Poate pare o intrebare stupida dar pentru mine este important deoarece este foarte stresant si mai ales dupa ce am auzit atatea baliverne vreau sa stiu si eu adevaratul motiv asa ca daca aveti chef de glume pastrati-le pentru voi, eu vreau doar un raspuns daca se poatewinking. Multumesc!

6 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Fa de trei ori cruce la el si spune,, daca e de bine sa bata, daca nu sa inceteze,, o stiu din batrani

| anonimanonimanonimanonim a răspuns:

Ia-ti calciu si stai linistita
si eu am avut multe chestii superstitioase dar nu mi s-a intamplat nimic:
(sincer)
-pe vineri, 13 ianuarie anul asta mi-am facut upgrade la calculator merge bine
-acum o saptamana o pisica neagra mi-a taiat calea si nu mi-a mers rau
-cred ca alaltaieri am trecut sub o scara nimic nu mi s-a intamplat

| RequiemForDream a răspuns:

Nu exista prostii precum faptul ca ai dezamagiri si asa mai departe.
Este din lipsa de Calciu.

Sper ca te-am ajutat, iti urez o zii buna in continuare.

| AndreeaaD a răspuns (pentru RequiemForDream):

Chiar m-ai ajutat.Asa ma gandeam si eu dar voiam sa aflu si parerea altei persoane.
Multumesc, la fel!

| RequiemForDream a răspuns (pentru AndreeaaD):

Cu placere. Sa ai o zii frumoasa!