| Georggianaaa97 a întrebat:

am si eu o nelamurire, nu stiu ce sa fac, eu am 18 ani, prietenul meu are 19, suntem impreuna de 1 an si 3 luni, am nistr parinti foarte inapoiati, ne lasa sa fim impreuna in schimb nu pot face nimic..sa doarma la mine sau sa dorm eu la el, nu ma lasa sa plec cu el in exursii, nicaieri... vreau sa ma mut la el, ma iubeste mult mi-a demostrat asta de mult.mie frica cum vor reactiona parintii, ce ziceti sa fac?

Răspuns Câştigător
| QueenQueenMiss a răspuns:

Să te muti cu el daca tu simti asta! Oricum, ai 18 ani...FA CE ITI SPUNE INIMA

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand trebuie sa va asigurati locurile de munca apoi faci mutarea dar la el o sa ai probleme cu parintii lui in timp, asa ca mai bine intro garsoniera cu chirie si va castigati fiecare un salariu sa aveti din ce trai

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca va puteti muta impreuna, dar numai daca va puteti intretine singuri.
De altfel am puternica impresie ca nu-ti apreciezi parintii asa cum merita, acestia tin foarte mult la tine si-ti vor doar binele.
Daca nu va puteti intretine singuri ar fi bine sa nu mai insisti cu mutatul, s-ar putea ca, in scurt timp, sa te saturi de statul impreuna, au patit-o destule.

| neutrino a răspuns:

Esti majora, te poti muta la el. Ai insa grija sa nu te intorci cu coada intre piciore. Pana atunci, respecta-ti parintii si incearca sa nu-i faci de ras, chiar daca ei sunt "inapoiati".

| Georggianaaa97 explică:

El munceste, nu exista zi sa nu aibe bani in buzunar, ma ajuta mereu cu banii, la scoala in fiecare zi el imi da bani, si parintii lui sunt oameni de nota 20, ei iși doresc foarte mult sa stau la ei. Nu sunt niste oameni bogati si nu au avere dar sunt oameni muncitori si sufletisti, parintilor mei nu le convine ca nu are casa mare si moderna, eu il iubesc enorm si stiu ca nu exista altul ca el, e din satul vecin si vine la mine in fiecare zi aproape cu bicicleta sta vreo 2-3 ore si se duce inapoi acasa.e urat asa, pe ploaie pe zapada pe vant, vine la mine.

| RAY a răspuns (pentru Georggianaaa97):

Parintii tai vor sa scoata bani de pe urma ta sincer, ai o varsta fii mai matura nu lasa pe ei sa decida viitorul tau sincer cred ca te iubeste ce ti-e frica atata de viitor, infrunta-l asa baieti mai rar ca el ce ar fi vrut ei unul bogat care sa te vada ca pe o carpa ca asta e adevarul asa ne vad aia mai cu stare niste gunoaie umane