| deeyutzza94 a întrebat:

Bunahappy
Am si eu o poveste pe care as vrea sa o impartasesc cu voi.
Totu` a inceput acum 2-3 luni.David este cu mine in clasa.Nu este un baiat urat dar, nu am vazut niciodata in el genu` ala de baiat care sa imi placa sau stau cu el.O prietena de-a mea a fost cu el o perioada dar s-au despartit.Cu Alexandra nu am fost niciodata apropiata dara fost prietena mea adica nu ne-am certat niciodata.Ea are nise prietene care o imfluenteaza foarte mult.Sunt foarte tupeiste si se baga in orice.Chiar ele au despartit`o de David.Revenind la mine: intr-o noapte am avut un vis cam ciudat.L`am visat pe David ba chiar stateam cu el si eram foarte fericiti.De cum m`am trezit a inceput sa imi placa de el.Era un sentiment ciudat.Prima luna si a doua imi placea de el in asa.dar dupa o perioada am zis ca trebuie sa fiu si eu tupeista si sa ma apropi de el.Si la ora de sport m`am pus cu el in banca si am inceput sa vb.L`am intrebat de cine ii place si nu a vrut sa`mi zica.infine a fost discutie mai lunga.pe mess a doua seara i-am spus ca daca imi zice de cine ii place nu spun la nimeni la care el imi zice "si daca ti-as zice ca imi place de tine cui iai zice".am ramas masca.nu mi-a venit sa cred ca ii placea de mine.pana la urma am fost cu el si i-am spus ca nnu vreau sa afle nimeni si a zis ca asa o sa se intample.Dupa cateva zile i-a zis unui prieten care e cu noi in clasa.Pot sa spun sincer ca nu imi era de astia din cls cat ii era de Alexandra sa nu afle.Pana la urma s `a aflat.e o poveste mai lunga.Dar noi ne-am despartit ieri si vreau sa ne impacam.dar nu stiu cum sa ma apropi de el.el este un baiat mai timid si nu prea face primul pas.asa ca va rog sa ma ajutati.
PS:Maine vreau sa il iau si sa ii spun exact ce simt.Credeti ca e bine?happy

Răspuns Câştigător
| Lexxy23 a răspuns:

Pai normal, si nu inteleg fata asta cu tupeista? care-i faza? chestia asta e pentru cine nu are incredere in el si nu stie sa faca altceva decat sa demonstreze prostia. daca vrei intr-adevar ceva frumos si de lunga durata eu te-as sfatui sa nu faci pe interesanta in ziua de azi nu se mai cauta asa ceva. vorbeste deschis cu el si vezi ce rezolvati.dar poate o faci undeva in afara scolii.succes!

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pana la urma eu o luam la bataie pe aia
Ori o faceam MOP de sters pe jos.
Ori isi tinea pliscu si ea si gasca ei de gaste.
Ori asta, ori chemam vreo fata de la liceu sa le rupa gatu
Sau eventual vreun baiat sa se zbarleasca putin la ele

| deeyutzza94 explică:

Ideea e ca fata care le-a spus e oarecum prietena buna cu ele.nu foarte buna, dar in niciun caz ca mine.eu nu prea sunt apropiata de ele pentru ca ele vor sa faci totu` ca ele.sa fie tot exact asa cum vor ele iar mie nu imi convine si de asta nu sunt in gasca lor.