| weedontcare a întrebat:

am si eu o problema. Acum ceva timp am cunoscut un tip, ma rog am fost impreuna pana ne-am despartit. Dupa despartire am ramas prieteni foarte buni insa cu timpul au aparut certuri si scandaluri in care era implicata si cea mai buna prietena a mea. Tipa a mancat rahat la greu, imi tot zicea sa nu mai raman nici macar prietena cu el in timp ce ea vorbea cu el. Situatia este super complicata iar acum cateva saptamani dupa ultimul scandal eu si cu baiatul respectiv am ajuns sa nici nu ne mai salutam pe strada. Am incercat sa salvez prietenia, am luat toata vina asupra mea chiar daca si el gresise enorm iar in final sa aflu de la el ca nu ii mai pasa, nu mai vrea prietenia cu mine, mi-a dat pana si block pe toate site-urile si aplicatiile de socializare dupa care mi-a dat unblock doar pe facebook. Ma gandesc si eu ca na... in momentul in care nu vrei sa mai ai legatura cu cineva nu stai la telefon cu respectiva persoana aproape o ora.

Mai e ceva de facut in situatia asta? Mentionez faptul ca tipul este foarte schimbator. Poate ar trebui sa mai las timpul sa treaca?

4 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Da, lasă timpul să treacă. Cumva sunt și eu la fel; am diferite momente ce mai târziu le regret.

| Hakuouki a răspuns:

Dupa despartire situatia dintre doua persoane se complica, sincer mi se pare "cruzime" din partea ta sa incerci sa il ti chiar ca prieten, e mai greu sa treci mai departe. Eu zic sa il lasi o perioada si poate te va cauta el sau cauta-l tu peste ceva timp, dar nu iti garantez ca reactiile vor fi placute.

| DascaluViorel a răspuns:

Cel mai bine este sa lasi timpu sa treaca si daca el mai simte ceva pentru tine te va cauta el. poate ca iai acordat prea multa atentie si i sa suit la cap. incearca sa fi utin mai indiferenta si ai sa vezi ca va fi bine.

| Mayar a răspuns:

Cati ani aveti?
Ce mai vrei cu el? Nici daca ti-ar fi sot nu ar trebui sa stai dupa el.
Da-i pace!
cauta-ti un iubit si pace buna!