| RebelChild a întrebat:

Am si eu o problema.Cunosc un baiat de care sincer imi cam place >:".
El are pecineva...care se intampla sa fie prietena mea cea mai buna straight face
Nu i-am spus prieteni mele ce simp pentru el.
Dar intr-o zi am observat...
Modul in care ma priveste [fix] si sta destul de mult.
Se comporta atent cu mine.
Radem impreuna.
Ma ia in brate.

Nu stiu ce sa cred :-|

Voi ce ziceti? Ma place si el? Ar trebuii sa-i zic si eu ce simt?
Vreau raspunsuri serioase.

Funda!

7 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci neaparat la acel baiat si sa-i spui ceea ce simti,pentru dupa cum ai spus mai sus se vede de la o posta ca si el te place,in ceea ce o priveste pe prietena ta stai cu ea de vorba si expica-i ceea ce simti,dar mai intai sa stai de vorba cu ea pentru ca sa-r putea sa-i pierzi pe amandoi,iar daca aveti sentimente reciproce fii impreuna cu el,iar daca prietena ta cea mai buna nu accepta acest lucru, parerea mea este sa il uiti, oricum iti urez bafta!

| LoL a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel...prietena mea era din cls a treia cu baiatul ce l plac si acum in clasa a sasea ei doi s au despartit si din respect pentru prietena nu i am zis ce simt pentru el dar presupun ca stie... si nu stiu nici eu ce sa fac dar daca rezolv situatia si totul va fi ok o sa ti te sfatuiesc si pe tine ce sa faciwinking

| Mao a răspuns:

1. Nu ar trebui să îţi pese ce simte el pentru tine. Având în vedere că este prietenul celei mai bune prietene, mă mir că ai mai putut gândi asta.
2. Ar fi trădare 100% (oricâte scuze jalnice cu : îl plac, ce vrei? ai găsi pentru situaţie) să îi spui lui ce simţi.
3. Ce fel de prietenă bună eşti tu, oricum?
4. Ţi-ar plăcea ca ea să-ţi facă asta?
5. Treci peste, e cel mai bun sfat. Asta dacă nu vrei să plăteşti o relaţie cu o prietenie bună. Eu una nu te-aş ierta. :]

| Mao a răspuns:

Dragă Denisa, aveam un coleg care se holba la mine în toate orele, vorbea cu mine, se comporta diferit, toate îmi spuneau că mă place. Eu cu speranţe m-am dus să-l întreb cu prima ocazie, care era ziua mea (eu fericită că mă place şi mă fac cu cel mai frumos cadou de ziua mea). Şi mi-a spus că nu mă place. Şi te asigur, m-a făcut să înţeleg asta. Nu ai vrea să treci prin ce am trecut eu atunci.
Dar, oricum. Poţi înţelege o persoană doar atunci când eşti în pielea ei. Adică niciodată.

| sssoriii a răspuns:

Buna.Daca tii cu adevarat la prietena ta si o consideri cu adevarat prietena, eu zic sa nu te bagi decat atunci cand se vor desparti. Daca nu e genul tau? Sa strici o prietenie pentru un baiat e si pacat.Mult noroc!

| Horanhugsme a răspuns:

Mao nu sunt deacort cu tine daca baiatul arata ca o place(e evident)ar trebui sa ii spuna

| RebelChild explică:

Chestie noua straight face.In seara asta pe mess l`am intrebat pur si simplu cum ma considera
si el mi-a spus "super de treaba"
si spre uimirea mea el m`a intrebat "daca nu as fi cu "ea" [prietena mea] ...ai vrea sa fi cu mine?"...adica ce sa inteleg straight face
De multe ori el imi spune ce are pe suflet
mi-a spus dese ori ca nu se mai impaca cu prietena mea, dar a doua zi totu`i roz.

Eu ce sa inteleg din intrebarea lui?:-|
Am dat si eu in raspuns evaziv gen "nu stiu".
Da' imi e frica sa-i spun "da" poate e vreo gluma. ii spune prietenei mele. O pierd pe ea.Nu stiu ce sa faac crying. Help!