| Diana_1113 a întrebat:

Buna
Am si eu o problema... dar vreau sa nu incepeti cu mistouri si alte chesti, daca aveti vreo sugestie imi spuneti daca nu nu scrieti nimic
Asi vrea sa mi se faca rau la scoala.sa lesin, sa ma albesc la fata orice, va rog ajutati-mahappy

10 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! Mananca creta.Vei face febra de la creta.Un coleg a incercat si a avut rezultatul dorit de el.Succes si ai grijawinking

| Fineness a răspuns:

Ai putea sa te prefaci ca iti este rau ( exemplu:te doare capul, burta etc)-la cineva cunoscut a mers treaba asta la scoala de multe ori!
Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| MACookie02 a răspuns:

Pai ...nu stiu nici o metoda...dar probabiul ca stii de faza cu trasul ep nas al cretei.NU MERGE! Deci nu mai incerca.Multi din clasa mea au incercat si nu sau ales cu nimic. Daca chiar ar avea efecte,tot ce aiobtine de la aceasta metoda ar fi febra si nici aia super extra ridicata. Dar eu zic sa nu folosesti astfel de metode, ca e mai bine sa stai la scoala si sa dia un test(banuiesc ca de asta vrei u sa lesini, s ate albesti la fata etc)decat sa te asculte a doua zi.sau peste 5. dar nu conteaza.nu este bine pentru ca iti pui sanatatea in pericol si mai tarziu poti sa te trzesti cuboli adevarate, de unele nici sa nu mai poti scapa.asa ca ai grija de tine si numai incerca sachiulesti :*

| DyaElla a răspuns:

Mananci creta- pentru febra
Inghiti vitamina C si zici ca`i pastila
iti ti respiratia- te faci roshie foc
te prefaci- ca lesini laughing ( u stiu alta solutie)
iti bagi un deget pe gat - sa vershi
Astea le stiu si eu, le-am mai strans de pe la colegi

| Dianné a răspuns:

Buna! Tu, nu ai probleme, doar vrei sa ai, atata tot. Nu iti face rau singura, nu te va ajuta cu nimic, in orice situatie ai fi. Daca spuneai problema ta adevarata, mai exact motivul pentru care vrei sa ti se faca rau, te puteam ajuta. Crede-ma nu face o prostie, pot aparea boli de care greu poti scapa. Stiu cum e sa lesini si asa, nu e deloc placut. oh go on
Daca vrei sa ``scapi`` de cineva, nu folosi metode de-astea, rezolva pe cale amiabila. Daca ai ``lipsa de atentie``, fii tu insuti, si nu te chinui sa te faci placuta, daca stii ca acea persoana este rea si ipocrita, nu ai de ce sa te consumi. Nu poti sa iti provoci singura lesinatul, albitul la fata, intr-un cuvant, RAUL!
Eu iti doresc mult succes in viata, si multa sanatate!
P.S. : Nu face o prostie, orice ar fi, nu merita!

| AlexandruGrecu a răspuns:

Pai stiu eu ceva dar nu prea te sfatuiesc sa o faci.I-a doua crete si freacale pana se face un praf apoi tragi praful pe nas si o sa ai febra si alte chestii, eu nu am incercat dar colegii mei de clasa da.

| Cryssy11_7794 a răspuns:

Stiu cum sa faci febra dar trebuie sa mananci creta...

| ROXANICA99 a răspuns:

Daca vrei poti a mananci creta ti se va face rau

| Elena12345 a răspuns:

Asta poti face cel mai bine daca esti un bun actor, daca nu, trebuie sa iti fie ff somn in ziua respectiva si sau sa fi super plictisit, trebuie sa fi foarte serios si nu incruntat, trebuie sa fi ciufulita putin, sa stai aplecata ca sa ti se urce sangele la cap si cam asa... dar de ce?happy